نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
يکشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مقدمات برگزاری انتخابات امن و سالم دراستان فراهم است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

مقدمات برگزاری انتخابات امن و سالم دراستان فراهم است

استاندار اردبیل گفت: مقدمات برگزاری انتخابات امن و سالم در استان فراهم شده و مشکلی در خصوص تامین امنیت و سلامت انتخابات در استان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در سمینار ائمه جمعه استان تصریح کرد: امنیت با درایت و تدبیر اعضای شورای تامین برقرار شده و تمامی مدیران استان برای برگزاری انتخابات بی طرفانه آماده هستند.

وی اظهار امیدواری کرد مردم با درایت و هوشیاری افراد شایسته را بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه های عمرانی در استان گفت:  گام های خوبی در خصوص توسعه استان برداشته شده که اخذ مجوز منطقه آزاد، ایجاد منطقه ویژه و اجرای بارانداز ریلی از مهم ترین این اقدامات است.

بهنام جو افزود: این پیشرفت ها  در سایه  همدلی  مسوولان استانی و نمایندگان با محوریت ولی فقیه حاصل شده است.

وی با بیان اینکه استان به کارگاه جاده سازی تبدیل شده است ، تصریح کرد: در کنار آن  حوزه تولید و کارخانجات در استان فعال شده و در حال حاضر زمین در نواحی صنعتی بیشتر شهرهای استان از جمله رضی ، نیر ، کوثر و خلخال برای ایجاد واحد جدید نداریم.

بهنام جو ادامه داد: در حالیکه در برخی از این نواحی صنعتی یک واحد کارگاهی وجود نداشت،  در حال حاضر این نواحی پر شده و به دنبال تامین زمین هستیم.

استاندار اردبیل اظهار کرد: زیرساخت های لازم در شهرک صنعتی دو و  منطقه ویژه  تامین شده و در روزهای آتی شاهد افتتاحیه و شروع عملیات اجرایی پروژه های عمرانی خواهیم بود.

وی در ادامه به اجرای طرح های آب رسانی و تامین آب شهرستان های اردبیل و مشگین شهر اشاره کرد و افزود: در بحث ابرسانی ۴۰۰ میلیارد تومان برای روستاها  و ۱۵۰ میلیارد تومان از محل فاینانس داخلی تامین شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد:  همه اینها در حال تهیه نقشه و مشخصات و مبادله موافقت نامه هستند که به محض ابلاغ از همین امسال عملیات اجرایی شروع و آب مطمئن  برای روستاها و شهرها تامین می شود.

وی اظهار کرد: شهر اردبیل مشکل تامین آب دارد که به دلیل  کاهش بارندگی  ورودی آب ۲۰ درصد شده و باعث شده حجم مخزن کاهش یابد.

بهنام جو  گفت: در راستای رفع مشکل آب اردبیل ۳۵ میلیارد تومان برای آبرسانی اردبیل و ۳۰ میلیارد تومان هم برای مشگین شهر تامین شده تا بتوانیم مشکل آب شرب این دو شهر بزرگ را حل کنیم.

وی به اجرای طرح های بزرگ کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: پروژه پایاب سد خداآفرین از جمله این طرح ها است که با اجرای آن  ۴۵ هزار هکتار اراضی دیم به آبی تبدیل می شود.

استاندار اردبیل بیان کرد:  تا کنون ۱۲ هزار میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری شده و  هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم که آن هم  تامین شده است.

بهنام جو افزود:  ۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ از سوی سازمان برنامه و بودجه و الباقی هم از محل فروش تبصره ۱۲ تامین می شود و امسال  سال پایانی این پروژه خواهد بود.

وی اجرای شهرک گلخانه ای ،آبیاری قطره ای و مدرن را از جمله اقدامات توسعه ای کشاورزی عنوان کرد.

استاندار اردبیل در بخش پایانی سخنان خود مشکلات اخیر در خصوص برق و آب را یادآور شد و از برنامه ریزی برای مدیریت مصرف خبر داد.

در این سمینار ائمه جمعه شهرستان ها نقطه نطرات خود را در خصوص توسعه شهرستان ها ارایه کردند.


٢٠:١٢ - پنج شنبه ٦ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١٤٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:يکشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠٠