نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
يکشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > زیرساخت ها برای برگزاری انتخابات در سطح استان مهیا شده است


  چاپ        ارسال به دوست

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل:

زیرساخت ها برای برگزاری انتخابات در سطح استان مهیا شده است

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت:تمام زیرساخت های لازم برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا به شکل پرشور در سطح استان مهیا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی در جلسه نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه با محوریت انتخابات ۱۴۰۰ در محل استاندار ی اظهار کرد: به لحاظ زیرساختی از قبیل تامین خودرو، نیروی انسانی ، اینترنت شعب اخذ رای و تجهیزات لازم مشکلی برای برگزاری انتخابات نداریم و تمامی امکانات فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تمامی تعرفه های احراز هویت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا آماده شده است افزود:با راه‌اندازی سامانه‌ای خاص در روز رأی‌گیری به هموطنان گزارش لازم ارائه شده تا بتوانند از طریق پیامک در جریان شعب اخذ رأی و نزدیک‌ترین شعبه برای حضور در پای صندوق های رای آماده شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل افزود:سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت چهار مولفه مهم بر انتخابات پیش رو هستند و مجریان برگزاری انتخابات این رویداد مهم سیاسی را بر اساس این اهداف و در مسیر قانون مداری و بی طرفی پیش خواهند برد و همه دستندرکاران برگزاری انتخابات باید مر قانون را رعایت کنند.

ندایی بیان کرد: در نهایت مردم تعیین کننده نتیجه انتخابات هستند و هدف همه مجریان و ناظران اجرای دقیق قانون انتخابات بوده و اصل بی طرفی و رعایت انصاف باید تضمین کننده نتیجه انتخابات پیش رو باشد.

وی با تاکید بر ضرورت تداوم اتحاد و انسجام ملی و ثبات بعد از انتخابات تصریح کرد: با تمهیدات فراهم شده، بستر برای برگزاری انتخابات با کمترین امکان خطا و تخلف در استان اردبیل فراهم شده است و به اندازه کافی تعرفه و دستگاه‌های احراز هویت متناسب با جمعیت واجد شرایط رای  وجود دارد و ما آمادگی کامل برای برگزاری یک انتخابات با شکوه را داریم.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل با اشاره به مجاز بودن تبلیغات میدانی در فضای باز برای رقبای انتخابات ریاست جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: هر کدام از نامزدها هم نیم ساعت فرصت دارند تا از شبکه استانی به تبلیغ خود بپردازند.

وی با بیان اینکه در دوره گذشته میزان مشارکت۷۳.۱در صد بوده گفت :در این دوره از انتخابات باید رسانه ها و مردم تلاش کنند به این میزان مشارکت نزدیک شویم.

ندایی از ثبت نام ۸۸۴ نفر برای رقابت در انتخابات شورای اسلامی شهرهای استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد تنها ۳۸ نفر رد صلاحیت شده‌اند و نتیجه نهایی اعتراض به بررسی صلاحیت این افراد نیز در روز ۱۵ خردادماه اعلام می شود و در روستاها ۵هزار ۸۴۳ نفر ثبت نام کننده هم ۱۲۳ نفر رد صلاحیت شده اند.

معاون سیاسی استاندار اردبیل ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی با کاندیداهای شوراهای شهر و روستا بیشترین تبلیغات در بستر رسانه‌ای انجام می شود تا خطری متوجه سلامت هموطنان نشود و باید تبلیغات بشکل واقعی و به دور از اغراق انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل به آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: به تناسب فعالیت استانی، قرار شده سخنرانی کاندیداها از طریق شبکه‌های استانی پخش شود که این خود معیاری مناسب برای تشخیص کاندیداهای اصلح خواهد بود.

وی افزود: امسال به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا در این دوره  ۱۰ درصد به شعب اخذ رأی افزوده‌ شده و در شعباتی که آرای جمع شده آنها در سال‌های گذشته بیش از یک‌هزار رأی بوده، ما دو شعبه جداگانه یا شعب سیار پیش‌بینی کردیم تا آحاد مردم در روز رأی‌گیری با مشکل ازدحام و شلوغی فضای رأی‌گیری روبه‌رو نشوند.

ریس ستاد انتخابات استان اردبیل زمان تبلیغات رسمی را ۲۰ تا ۲۶ خرداد اعلام کرد و گفت: کاندیدا توجه داشته باشند طبق اعلام ستاد ملی کرونا برگزاری جلسات در فضای مسقف ممنوع است و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای روباز در موعود مقرر اشکالی نداردپ

در این جلسه مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان، دادستان مرکز استان نیز طی سخنانی به برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت حداکثری تاکید کردند.


٠٩:٤٤ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٥٢٥    /    تعداد نمایش : ١١٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:يکشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠٠