نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
جمعه ٠٧ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > آخرین نتایج شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه استان اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

جانشین رییس ستاد انتخابات استان اردبیل خبر داد:

آخرین نتایج شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه استان اردبیل

جانشین رییس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: آخرین نتایج شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه استان اردبیل اعلام شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اردبیل، ماریا موسوی ضمن قدردانی از حضور گرم و پرشور مردم استان اردبیل در پای صندوق‌های اخذ رای، اظهار داشت: حضور مردم استان در این انتخابات، حضوری حماسی بود که بار دیگر، پای بندی مردم را به انقلاب و نظام، به اثبات رساند.

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل بیان کرد: در استان اردبیل 5 حوزه انتخابیه اصلی داریم که از این 5 حوزه 7 نفر به عنوان نمایندگان منتخب مردم به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.

وی افزود: در حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار 247 شعبه اخذ رای  پیش بینی  شده بود و 20 نفر نامزد انتخاباتی به رقابت پرداختند که در مجموع 130 هزار و 86 رای اخذ شد و با توجه به این که هیچ یک از نامزدها موفق به کسب حد نصاب لازم نشدند و آقایان «ایرج بیگدلو» با کسب 20 هزار و 499 رای و «شکور پورحسین» با کسب 17 هزار و 475 رای، به دور دوّم انتخابات مجلس در آن حوزه راه یافتند که در این دو شهرستان 73 درصد واجدان شرایط، در انتخابات مشارکت داشتند.

موسوی، از مشارکت 70.5 درصدی مردم شهرستان گرمی در انتخابات خبر داد و گفت: ‌132 شعبه رای در گرمی پیش‌بینی شده بود که در این حوزه انتخاباتی نیز  6 نامزد به رقابت پرداختند و تعداد آرای ماخوذه در این حوزه نیز 48 هزار و 472 رای بود و «میرحمایت میرزاده» توانست با کسب 21 هزار و 399 رای، به عنوان منتخب به مجلس راه یابد.

جانشین رییس ستاد انتخابات استان اردبیل، با اشاره به راه‌اندازی و تدارک 159 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه مشگین‌شهر تصریح کرد: در این حوزه انتخابیه 13 نفر به رقابت پرداختند که در مجموع 85 هزار و 749 رای حاصل شد و «ولی ملکی» با کسب 22 هزار و 457 رای، منتخب شد که در این حوزه نیز 70 درصد افراد واجد شرایط در انتخابات مشارکت داشتند.

وی، با اشاره به این که در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر نیز 220 شعبه  اخذ رای پیش بینی شده بود، گفت: در این حوزه انتخابیه نیز 17 نفر به رقابت  پرداختند و کل آرای  ماخوذه در این حوزه 60359  برگ بود که در نهایت، «بشیر خالقی» با کسب 19 هزار و 120 رای منتخب شد.

موسوی اظهار کرد: در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین نیز ‌478 شعبه راه‌اندازی شده بود و 42 نامزد برای تصدی 3 کرسی در این حوزه به رقابت با یکدیگر پرداختند که به‌دلیل بالا بودن تعداد صندوق‌های اخذ رای و تعداد زیاد نامزدها، شمارش آرا و تجمیع نتیجه در این حوزه، طولانی شد.


١٩:٥١ - شنبه ٨ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٩٣خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
جمعه ٠٧ ارديبهشت ١٣٩٧