نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > آیت الله هاشمی رفسنجانی الگوی اعتدال و مردم داری بود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

آیت الله هاشمی رفسنجانی الگوی اعتدال و مردم داری بود

استاندار اردبیل گفت:آیت الله هاشمی رفسنجانی خدمات بزرگی را به میهن اسلامی در دوران مسئولیت های خود انجام داد که به خاطر این خدمات ارزنده الگوی سازندگی ،اعتدال و مردم داری بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجید خدابخش روز پنجشنبه در حاشیه آئین بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد سرچشمه اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی سه ویژگی مهم و بارز داشت که ویژگی اول ایشان میزان ایمان و تقوای او در مبارزه با رژیم شاهنشاهی، دوره جهاد و اسارت و تحمل شکنجه ها در زندان های رژیم طاغوت بود .

وی اضافه کرد: ویژگی دوم ایشان فرماندهی مقتدرانه و کم نظیر در هشت سال دفاع مقدس بود که به عنوان جانشین فرمانده کل قوا جنگ را مدیریت و دفاع مقدس را با پیروزی رزمندگان اسلام به پایان رساند.

استاندار اردبیل ویژگی سوم آیت الله هاشمی را خدمات ارزنده او در دوران سازندگی دانست و افزود: بعد از هشت سال جنگ و بمباران نقاط مختلف کشور از سوی رژیم بعث عراق ایشان با برعهده گرفتن ریاست جمهوری ، سازندگی، عمران و آبادانی کشور را رقم زد و خدمات بسیار بزرگی را در بازسازی کشور انجام داد .

دکتر خدابخش افزود: ایشان در دوران مسئولیت خود همواره اعتدال را به عنوان مشی سیاسی خود انتخاب کرد و توانست روحیه سازندگی را در بین مردم و مسئولان تقویت کند و با همکاری دیگر خدمتگزاران کشور ، مملکت اسلامی را از گردنه های سخت عبور داد .

استاندار اردبیل بیان کرد: به خاطر همین روحیه سازندگی دولت هاشمی بنام دولت سازندگی لقب گرفت .


١٢:٤١ - پنج شنبه ٢٣ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢٥٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٥خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧