نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
اخبار > استاندار اردبیل از صدور پروانه اکتشاف به سرمایه گذاران در 4پهنه معدنی خبر داد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل از صدور پروانه اکتشاف به سرمایه گذاران در 4پهنه معدنی خبر داد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل روز چهارشنبه در اولین همایش پهنه های اکتشافی و فرصت های سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری های بخش خصوصی افزایش یافته و با به نتیجه رسیدن این سرمایه گذاری ها زمینه اشتغال بیشتر در استان فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به مطالعات پهنه های اکتشافی در استان افزود: حوزه معدن یکی از حوزه های بود که در سال های گذشته در استان مغفول مانده بود اما در سال 92 با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید فعالیت و مطالعه در چهار پهنه معدنی شروع شده که امروز شاهد صدور پروانه اکتشاف به سرمایه گذاران در این پهنه ها هستیم .

استاندار اردبیل افزود: در سال های اخیر وارد جذب سرمایه گذاران در بخش معدن شدیم که شرکت های ایمیدرو، میدکو و کوثر در چهار پهنه معدنی مطالعات را شروع کردند که فرصت خوبی برای فعالان اقتصادی و اشتغالزایی در منطقه می باشد.

دکتر خدابخش بااشاره به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید افزود: این شعار که مقام رهبری بران صحه گذاشته اند در صورت سرمایه گذاری بخش خصوصی و تدبیر دولت در راستای فعال کردن واحد های تولیدی راکد محقق خواهد شد .

چهار پهنه معدنی استان شامل قزل اوزن ،سبلان ،قره سو،باغروداغ ونیر –زرج آباد از جمله پهنه های معدنی استان اردبیل است که توسط شرکت های مختلف بخش خصوصی عملیات مطالعاتی آن به انجام رسیده است .


١٣:٣٦ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٩٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٧خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧