نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
اخبار > عملیات اکتشاف در 34 پهنه معدنی کشور در دست اجراست


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن کشور:

عملیات اکتشاف در 34 پهنه معدنی کشور در دست اجراست

مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن گفت:عملیات اکتشاف در 34 پهنه معدنی کشور در دست اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، علی اصغرزاده، مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در اولین همایش پهنه های معدنی، فرصت های سرمایه گذاری در استان اردبیل گفت:با حمایت دولت تدبیر و امید عملیات اکتشاف در 34 پهنه معدنی 27 استان کشور در دست اجراست.

 وی افزود:ایمیدرو اکنون در مناطق مختلف کشور همچون سیستان و بلوچستان (سراوان)، خراسان رضوی (سنگان)، ایران مرکزی، گلستان ، مازندران ، فارس، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کردستان، زنجان، آذربایجان غربی و شرقی ، خراسان جنوبی ، اردبیل و گرگان مشغول عملیات اکتشافی است.

او گفت :این سازمان با هدف دستیابی به ذخایر فلزی (مس، طلا، سنگ آهن، سرب و روی، کرومیت، عناصر نادر خاکی، مولیبدن، آنتیموان و نیکل) و غیرفلزی (زغال‌سنگ، فسفات، بوکسیت و بیتومین) در مراحل مختلف اکتشافی از شناسایی و پی‌جویی پهنه ‌های اکتشافی تا اکتشافات عمومی، تفصیلی و تکمیلی در محدوده‌ های دارای پروانه ، عملیات را ادامه می‌ دهد.

مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن کشور اظهار داشت:برنامه های اکتشافی سازمان با هدف کشف منابع جدید برای توسعه بخش معدن، فراهم ساختن بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی با تهیه مستندات اکتشافی مطابق با استانداردهای جهانی ، ‌سرمایه گذاری اکتشافی در مناطق محروم و دارای ظرفیت معدنی برای هدایت منابع و ایجاد ‌اشتغال در مناطق مختلف کشور صورت می گیرد.

وی گفت :تعامل بین وزارت صنعت، معدن و تجارت ، سازمان توسعه و سازمان زمین شناسی در جهت اجرای عملیات اکتشافی در پهنه های معدنی از عوامل موثر در تسریع فعالیت های اکتشافی در کشور است.

اصغرزاده خاطر نشان کرد:فعالیت در پهنه ها با هدف شناسایی و پی جویی ظرفیت های معدنی به منظور افزایش ذخایر و ایجاد تنوع در محصولات معدنی به همراه بستر سازی جهت جذب سرمایه گذاران خصوصی پیگیری خواهد شد.

او افزود:یکی از استان هایی که در این مورد ظرفیت قابل توجهی دارد استان اردبیل است که در موقعیت خوبی قرار گرفته بطوری که چهار پهنه معدنی در این استان در دست مطالعه است.


٠٨:٣٥ - پنج شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٩٥١    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧