نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
جمعه ٠٧ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > استاندار اردبیل با رئیس فدراسیون قایقرانی دیدار کرد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور در دریاچه آزادی؛

استاندار اردبیل با رئیس فدراسیون قایقرانی دیدار کرد

استاندار اردبیل با حضور در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران ، با غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی کشور دیدار و گفت وگو کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، در این دیدار دکتر مجید خدابخش با بیان این که اردبیل نشان داده یک استان ورزشکار پرور است ادامه داد : با توجه به زمینه ها و ظرفیت هایی که در زمینه گردشگری و جذب توریست وجود دارند، برنامه داریم بین این دو مقوله مهم ، هماهنگی هایی ایجاد شوند تا به بهترین نحو از پتانسیل استان به نفع جوانان استفاده کنیم.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزبانی مسابقات بین المللی در اردبیل اظهار کرد : استان ما نشان داده که می تواند به خوبی رویدادهای بین المللی را میزبانی کند.

وی گفت : ما در استان به دنبال توسعه ورزش هستیم چراکه با توسعه ورزش و ایجاد نشاط می توان جوانان مستعد استان را فعال کرد و تحقیقات علمی هم نشان داده اند که توسعه ورزش بسیاری از مشکلات اجتماعی را کاهش می دهد.

 او خاطر نشان کرد : مناطق بسیار مناسبی در استان اردبیل وجود دارند که می توانیم از آن ها برای توسعه ورزش و از جمله قایقرانی به بهترین شکل استفاده کنیم.

 استاندار اردبیل در خصوص میزبانی مسابقات بین المللی قایقرانی تصریح کرد:  برای میزبانی رویدادهای ورزشی بین المللی در استان آمادگی کامل وجود دارد  و امیدوارم با همکاری فدراسیون از همه ظرفیت های استان در قایقرانی هم استفاده و در آینده اردبیل به قطب قایقرانی ایران تبدیل شود.

دکتر خدابخش در پایان تاکید کرد: بنا داریم از ورزش برای توسعه استان استفاده کنیم و  امیدواریم فدراسیون قایقرانی در این مسیر همراه ما باشد و بتوانیم برنامه های مشترکی را در جهت افتخار میهن عزیزمان انجام دهیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی کشور هم در این دیدار ، ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه و علاقه استاندار اردبیل به ورزش گفت: برای توسعه قایقرانی در اردبیل باید همه ، دست به دست هم دهیم و پیشرفت این رشته در دستور کار قرار بگیرد.

غلامرضا امینی با یادآوری بازدیدی که از اماکن آبی اردبیل داشته است تصریح کرد: پتانسیل های بسیار خوبی در  چندین منطقه استان اردبیل از جمله دریاچه شورابیل  و شهرستان های گرمی و پارس آباد وجود دارند که امکان این که استان به یکی از مهم ترین پایگاه های قهرمانی قایقرانی کشور تبدیل شود را فراهم می کنند.

 وی ادامه داد: اردبیل می تواند میزبان اردوهای ملی و مسابقات قایقرانی باشد و خوشبختانه ، زمینه برگزاری اردو از اول تابستان فراهم شده و امید می رود در آینده اردوهای بیش تری در اردبیل برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی تاکید کرد:  در سال 2019 میزبان مسابقات قهرمانی آسیا در رشته کانوپولو خواهیم بود و اردبیل ، جدی ترین گزینه میزبانی ما در این مسابقات است که امیدوار هستیم  شرایط به خوبی پیش برود و شاهد برگزاری مطلوب این رقابت ها باشیم.

 امینی خاطرنشان کرد: البته هدف ما تنها تیم ملی نیست و توسعه قایقرانی استان نیز در دستور کار قرار دارد.

در این دیدار که  وحید مرادی دبیرکل، خسرو ابراهیمی و فرحناز امیرشقاقی نواب رئیس، رسول محمدصادقی عضو هیات رئیسه و حامد صادقی کیا مدیرعامل مکین دریا و رئیس هیات قایقرانی جزیره کیش و ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل هم حضور داشتند دوطرف بر لزوم توسعه رشته ورزشی قایقرانی در استان اردبیل به عنوان یکی از مستعدترین مناطق کشور تاکید و درباره زمینه های تحقق این مهم تبادل نظر نمودند.

گفتنی است  استاندار اردبیل پس از این دیدار از پیست های قایقرانی آب های آرام و کانوپولوی دریاچه آزادی بازدید کرد.
 


١١:١١ - چهارشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٨خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
جمعه ٠٧ ارديبهشت ١٣٩٧