نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین وارد فاز عملیاتی می شود


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار مشاور رئیس کل گمرک کشور با استاندار اردبیل عنوان شد:

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین وارد فاز عملیاتی می شود

در دیدار مشاور رئیس کل گمرک کشور با استاندار اردبیل عنوان شد: ایجاد اولین منطقه ویژه اقتصادی استان وارد فاز عملیاتی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، شامگاه روز چهارشنبه مشاور رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با استاندار اردبیل دیدار و در خصوص مسائل مربوط به منطقه ویژه اقتصادی نمین و گمرک استان گفتگو کرد.
 

استاندار اردبیل در این دیدار گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین با برگزاری بیش از 60 جلسه در مرکز استان ، شهرستان و تهران و صرف بیشترین انرژی و تلاش طاقت فرسا مراحل اصلی خود را سپری کرده و با توجه ویژه گمرک کشور وارد فاز عملیاتی می شود.

دکتر مجید خدابخش ادامه داد :تا کنون بسیاری از شرکت های داخلی وخارجی برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی نمین اعلام آمادگی کرده اند.

او با بیان اینکه انشعابات آب ، برق و گاز منطقه ویژه اقتصادی نمین با همکاری دستگاه ها تامین می شود اظهار کرد: ایجاد انبار و سردخانه در این منطقه می تواند نقش لجستیکی وپشتیبانی را ایفا کند.

استاندار اردبیل خواستار حصارکشی محدوده منطقه ویژه اقتصادی نمین و تبلیغات و اطلاع رسانی  مطلوب جهت جلب وجذب سرمایه گذاران و فعالان این بخش از طریق فضای مجازی شد.

استاندار اردبیل ابراز امیدواری کرد:با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین و تصویب منطقه آزاد مغان در مجلس که پیشتر در دولت به تصویب رسیده است ،تحول بزرگ توسعه اقتصادی و اشتغال در استان رقم خواهد خورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ، ارتباط خوب کشورمان با کشور همسایه و دوست جمهوری آذربایجان و اخیرا " افزایش چشمگیر مراودات تجاری و سفرهای رسمی مقامات این کشور به استان ، استان اردبیل را برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی بسیار مناسب و ایده آل دانست.

مشاور رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به پیگیری های مجدانه استانداری اردبیل ، بیان کرد: ازهفته آینده عملیات اجرائی احداث دیوار و فنس کشی محدوده 2000هکتاری منطقه ویژه اقتصادی نمین آغاز می شود.

حسن کاظم پور دهکردی  افزود:برای حصار کشی این محدوده 6 میلیارد تومان هزینه می شود .


منطقه ویژه اقتصادی نمین در نزدیکی فرودگاه اردبیل به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم استان اردبیل در سال 85 در هیات دولت و در سال 89 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.


در سال های گذشته پس از کناره گیری چند شرکت از اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی نمین در نهایت با پیگیری استاندار اردبیل و مطابق تصویب هیات وزیران، شرکت سرمایه گذاری شاهد زیرمجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان مسوول اجرا و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین تعیین و معرفی شد.

 

 

 

 

 


١١:٣٥ - پنج شنبه ٢٢ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٦٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٢خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧