نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و شش «سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»
يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦
اخبار > حمایت مالی از شرکت های فناوری اطلاعات از محل اعتبارات فنی واعتباری استان


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

حمایت مالی از شرکت های فناوری اطلاعات از محل اعتبارات فنی واعتباری استان

استاندار اردبیل گفت:از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات فعال در بخش اشتغال ، از محل اعتبارات فنی و اعتباری استان ، پشتیبانی مالی انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، استاندار اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت:از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات فعال در بخش اشتغال ، از محل اعتبارات فنی و اعتباری (وجوه اداره شده)استان ، پشتیبانی مالی انجام می شود و تسهیلات بانکی پرداخت خواهد شد.


دکتر مجید خدابخش با اشاره به ضرورت حمایت دستگاه ها از شرکت های نوپا وفعال در این بخش گفت:تمامی دستگاه ها و ادارات دولتی موظفندخدمات بخش it  را از شرکت های مرتبط این حوزه دریافت نمایند.


استاندار اردبیل اظهار داشت:فناوری اطلاعات حوزه بسیار وسیع و ظرفیت عظیمی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار است و با پیشرفت علم ، تکنولوژی و فناوری اطلاعات ، اکثر خدمات در بستر itانجام میگیرد.


معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات نیز در این جلسه گفت: سواد دیجیتال مردم ایران در سه سال گذشته از چهار درصد به 50 درصد افزایش یافته است.

امیرحسین دوائی افزود: این شاخص نشان دهنده تعداد کاربران اینترنتی در ایران است که اکنون علاوه بر جوانان و میانسالان استفاده از آن در میان اکثر افراد سالخورده نیز رواج یافته است.


وی با بیان اینکه اکنون رقابت در زمینه استفاده از فناوری های ارتباطی دیجیتال و فضاهای مجازی در کشورهای پیشرفته جهان بر سر سرعت آنهاست گفت: اگر قرار باشد ما به جای ورود در چنین رقابتی همه وقت و انرژی خودمان را صرف شبیه سازی کارهای سنتی گذشته کنیم بطور یقین در این عرصه دچار عقب ماندگی های جبران ناپذیر خواهیم شد.


وی همچنین توجه به مسائل امنیتی در روند فعالیت های ارتباطی و اطلاعاتی در عرصه دیجیتالی را مهم ذکر و یادآوری کرد: طبیعت و ذات این کار ایجاب می کند که روند انجام کارهای مربوط به مسائل امنیتی در این عرصه زمان بر و طولانی باشد.


او گفت: به همین خاطر است که برای نمونه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات روی یک آنتی ویروس بیش از هفت سال سرمایه گذاری و کار می کند.


١١:٥٠ - پنج شنبه ٢٢ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٦٢٩    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦