نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > در صورت حل مشکل سبلان پارچه زمینه اشتغال 2 هزار نفر فراهم می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

در صورت حل مشکل سبلان پارچه زمینه اشتغال 2 هزار نفر فراهم می شود

 استاندار اردبیل گفت: کارخانه نساجی تجارت زرین (سبلان پارچه) شرکت بزرگی است که در صورت حل مشکل آن زمینه اشتغال 2 هزار نفر فراهم می شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجیدخدابخش روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اردبیل افزود: در حال حاضر این کارخانه بصورت ناقص و نیمه فعال کار می کند و در اختیار اداره تسویه ورشکستگی قوه قضائیه قرار گرفته است.


وی گفت: این شرکت معتبر دارای برند فروش است اما گردش نقدینگی آنها کفاف نمی کند و دلیل آن هم مقرون به صرفه نبودن اجاره بهای شرکت می باشد.


استاندار اردبیل با اشاره به میزان اجاره بهای این شرکت افزود: پنج میلیارد و 500 میلیون ریال اجاره بهای ماهانه این شرکت است که برای سرمایه گذار مقرون به صرفه نبوده و حتی با این میزان اجاره بها شرکت قادر به پرداخت حقوق کارگران نیست.


خدابخش بیان کرد: در جلسه ای با حضور نمایندگان استان با مدیرعامل بانک تجارت و رئیس اداره ورشکستگی قوه قضائیه مقرر شد ضمن بررسی مشکلات موجود برای خروج ار بحران کارخانه نساجی تجارت زرین راهکار های لازم ارائه شود.


استاندار اردبیل اعتماد به بخش خصوصی از سوی بانک های عامل را ضروری خواند و گفت: در این استان 2 کمبود و خلاء وجود دارد ، یکی نبود شرکت مشاوره ای مدیریت و دیگری هم نبود شرکت های حسابرسی است که مشکلاتی را برای شرکت های خصوصی بوجود آورده است.


کارخانه تجارت زرین (سبلان پارچه اردبیل) چرخه کامل تبدیل پنبه به نخ و نخ به انواع منسوجات و پارچه‌ها را دارد و با توجه به ظرفیت بالای این مجموعه، توان جذب مجموع تولید پنبه دشت مغان را نیز دارا می‌باشد.


این کارخانه که با صرف اعتبار یک هزار و 200 میلیارد ﷼ در سال 1386 با ظرفیت ایجاد اشتغال برای بیش از چهار هزار نفر راه اندازی شد اکنون بدلیل برخی مشکلات به حالت نیمه فعال در آمده است.


کارخانه نساجی تجارت زرین (سبلان پارچه سابق) واقع در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل که اکنون به سیوان تغییر نام داده همواره در سال های اخیر با مشکلات کارگری و خطر تعطیلی مواجه بوده است./


١٠:٣٣ - پنج شنبه ٢٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٣خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧