نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧

اخبار > نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت در بخش انگوت گرمی بهره برداری شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور استاندار اردبیل

نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت در بخش انگوت گرمی بهره برداری شد

نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت C.H.P با حضور استاندار اردبیل روز پنجشنبه در روستای شهید مرحمت بالازاده بخش انگوت از توابع شهرستان گرمی مغان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، این نیروگاه با 140 میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است ، این نخستین طرح اجرایی بخش خصوصی در این زمینه است و دولت برق تولیدی نیروگاه را خریداری خواهد کرد.

ظرفیت این نیروگاه تولید 5.6 مگاوات ساعت با 2 توربین می باشد.

انرژی حرارتی این نیروگاه نیز در تولید محصولات کشاورزی به صورت کشت گلخانه ای قابلیت استفاده دارد.

دکتر مجید خدابخش، استاندار اردبیل در آئین افتتاح این طرح در سخنانی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید بویژه در مناطق محروم گفت: محرومیت گرمی در گذشته موجب مهاجرت زیادی از شهرستان شده است و دولت بصورت جدی در زمینه توسعه این منطقه تلاش می کند.

وی بیان کرد: باید با رونق دادن به اقتصاد گرمی نه تنها به پدیده مهاجرت در این شهرستان پایان داد بلکه زمینه مهاجرت برعکس را نیز به سمت شهرستان فراهم کنیم.

استاندار اردبیل اظهارامیدواری کرد که با به نتیجه رسیدن طرح های بزرگ و کوچک در گرمی مغان سال 97 برای این شهرستان سال جهش و پیشرفت اقتصادی باشد.

همچنین در جریان سفر استاندار اردبیل قطعه دیگری از طرح بهسازی جاده گرمی - اردبیل به طول پنج کیلومتر و با صرف 80 میلیارد ریال با عنوان پروژه اتحاد به بهره برداری رسید.

همچنین 49 پروژه عمرانی و اقتصادی به ارزش یک هزار و 240 میلیون ریال با حضور استاندار اردبیل روز پنجشنبه به بهره برداری رسید.


١٠:٣٦ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥١٠٧    /    تعداد نمایش : ٣١١خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧