نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧

اخبار > حفاظت بیولوژیکی از رودخانه ها جایگزین سازه های سخت شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل:

حفاظت بیولوژیکی از رودخانه ها جایگزین سازه های سخت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تا این زمان تمام اقدام های مربوط به حفاظت رودخانه ها به شیوه استفاده از سازه های سخت انجام شده اند درحالیکه بکارگیری روش های بیولوژیکی مانند درختکاری و افزایش پوشش گیاهی یک راه کم هزینه و در عین حال مفید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، جعفر فهیمی درنشست شورای حفاظت منابع ، مجاری و تاسیسات آبی اردبیل افزود از ارگانهای ذیربط خواست تا حفاظت بیولوژیکی را در اولویت برنامه های مربوط به جلوگیری از فرسایش رودخانه های این استان قرار دهند.

معاون استاندار اردبیل بیان کرد: باید فرآیند تاریخی تخریب رودخانه ها وبه خصوص رودخانه مرزی ارس به شکل علمی ازسوی مشاوران تا شش ماه آینده به دست آید و با نظارت ارگانهای ذیربط راهکارهای لازم برای حفاظت بیولوژیکی این آب های سطحی بررسی و اجرا شوند.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع خاک و حریم و بستر رودخانه ها از انجام هرگونه هزینه و نیز اجرای طرح های زودبازده مانند پرورش ماهی مهمتر است اظهار کرد: بطور یقین فرآیند به دست آمده از روند تخریب تاریخی رودخانه مرزی ارس به عنوان یک سند رسمی مرزی ماندگار خواهد بود.

فهیمی با اشاره به اینکه دستکاری بدون مطالعه در رودخانه ها نیز مانند اکثر پدیده ها و عوارض طبیعی یک کار خطرناک برای طبیعت است تاکید کرد: رعایت موارد محیط زیستی و تمام تشریفات قانونی در تعیین حدود و بستر رودخانه ها از بروز هرگونه مشکل در آینده جلوگیری می کند.


١٣:٢٧ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥١٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٥خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧