نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > 1600 نفر جذب استانداری های کشور می شوند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیرکشور :

1600 نفر جذب استانداری های کشور می شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیرکشور در اردبیل گفت: 1600 نفر جذب استانداری های کشور می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ،
جواد ناصریان که در جلسه کارگروه منطقه ۳(استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان)  در استانداری اردبیل سخن می گفت ادامه داد: منابع مالی پرداخت حقوق این نیروها در بودجه سال آینده پیش بینی شده است و افراد جذب شده تنها در استانداری و فرمانداری ها به کارگیری می شوند. او گفت:به هیچ عنوان در سطح ستادی وزارت کشور امکان به کارگیری این نیرو ها وجود نخواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیرکشور با بیان اینکه دولت با محدودیت منابع مالی و اعتباری روبروست و باید منابع مالی در استان ها مدیریت شود، تصریح کرد:با این حال بسیاری از مشکلات و معوقات پرداخت حقوق و پاداش کارکنان و بازنشستگان در این دولت حل شده است.
ناصریان با اشاره به درخواست برخی استانداری ها مبنی بر ملی شدن اعتبارات هزینه ای اظهار داشت:مخالف ملی شدن اعتبارات هزینه ای استان ها بدلیل تاثیر پذیری از سیاست چانه زنی هستم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور با اشاره به تشکیل سازمان برنامه و بودجه کشور و به تبع آن تشکیل سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ها ، بیان کرد:۲۷۹۰ پست سازمانی از استانداری ها منتزع و به سازمان برنامه و بودجه منتقل شده اند و برنامه یکسان سازی نظام پرداخت و رفع تبعیض در دست اقدام است.
او با اشاره به تلاش دولت برای بهره گیری از تجارب ارزشمند مدیران در دوره گذشته تصریح کرد:بدنه دولت ، مدیران باتجربه متخصص و کارآمد هستند تا دولت بتواند از بحران و مشکلات کشور عبور کند و در حال حاضر۳۰ استاندار استان های کشور افراد باتجربه و توانمند هستند.

ناصریان بیان کرد: مجوز ساماندهی نیرو ها را از دولت درخواست کرده ایم که درصورت موافقت دولت، با جابجایی نیرو ها در مجموعه استانداری ، فرمانداری و بخشداری ها که عمدتا نیروهای قراردادی مدنظر است از تمرکز نیرو ها در حوزه های عمومی جلوگیری و مشکل کمبود نیروها در برخی حوزه ها و بخشداری ها حل می شود و این نیرو ها نیز از برخی مزایا و مشوق ها تا تبدیل وضعیت بهره مند خواهند شد.

او گفت:توانمند سازی و ساماندهی نیروی انسانی و  تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و پیمانی جزئی از برنامه های اولویت دار معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه ۷۰۰۰نفر نیروی قراردادی داریم که بدلیل عدم موافقت  سازمان اداری و استخدامی کشور امکان برگزاری آزمون داخلی و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی فراهم نشد ، خاطر نشان کرد: دولت مکلف شده سالانه ۱۵ درصد نیروهای قراردادی خود را کاهش دهد که بدلیل وضعیت اقتصادی و اشتغال کشور تا کنون اقدامی نکرده ایم.


ناصریان از راه اندازی سیستم الکترونیک پرونده کارکنان توسط اداره کل امور اداری و مالی استانداری اردبیل قدردانی کرد و گفت:این اقدام باید بعنوان الگو پس از اصلاح معایب احتمالی و رعایت نکات امنیتی در دیگر استانداری های کشور هم اجرایی شود.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل نیز گزارشی از اقدامات این معاونت در پرداخت پاداش و مطالبات معوق کارکنان و بازنشستگان گفت: بیش از 90 درصد مطالبات کارکنان و بازنشستگان پرداخت شده است.


اقبال عباسی بیان کرد: پرداخت پاداش بازنشستگی وظیفه دولت است و راهکاری اندیشیده شود تا قبل از بازنشستگی کارکنان ، منابع پرداخت پاداش بازنشستگی و مطالبات پیش بینی و همزمان با صدور حکم بازنشستگی پرداخت شود.


١٠:١٨ - پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥١٦٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٤خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧