نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > اعطای حکم 9 شهردار استان اردبیل از سوی معاون عمرانی استاندار


  چاپ        ارسال به دوست

اعطای حکم 9 شهردار استان اردبیل از سوی معاون عمرانی استاندار

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل احکام شهرداران گیوی، بیله سوار، لاهرود، هشتجین، هیر، نیر، فخرآباد، عنبران و مرادلو را اعطا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، جعفر فهیمی روز یکشنبه در آیین اعطای حکم 9 شهردار استان اردبیل گفت: سالانه 50 میلیارد تومان صرف آسفالت معابر شهری در سطح استان می شود که همچنان در برخی از معابر شهری مشکل کیفیت آسفالت ریزی وجود دارد.

وی با بیان این که شهرداران باید مقیم محل خدمت خود باشند افزود: مقیم بودن شهرداران در محل خود در توسعه فعالیت های امور شهری و پیگیری مشکلات  شهری موثر است.

معاون استاندار اردبیل ادامه داد: ضعف کیفی آسفالت ریزی معابر در سطح استان محسوس است و شهرداران باید توجه ویژه به این امر داشته باشند.

وی با انتقاد از  عملکرد نامطلوب برخی از پیمانکاران تاکید کرد: آسفالت ریزی معابر به این پیمانکاران واگذار نشود تا از دوباره کاری جلوگیری شود.

فهیمی افزود: مدیریت پسماندها و بازیافت زباله نیز امری ضروری است و با نگاهی اقتصادی به پسماند می توان در مدیریت شهری موفق عمل کرد.

فرزاد قلندری، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل هم گفت: امسال دولت 60 میلیارد تومان برای شهرداری های استان از محل مالیات بر ارزش افزوده کمک مالی کرده در حالی که درآمد شهرداری ها در این مدت بسیار کمتر از این میزان بوده است.

وی افزود: : شهرداری ها باید نسبت به کسب درآمد بیشتر تلاش کرده و از جذب نیروی اضافی در شهرداری ها پرهیز کنند.

قلندری با اشاره به جذب نیروهای غیر متخصص در شهرداری ها در سال های گذشته گفت: این اقدام نسنجیده باری سنگین بر دوش شهرداری هاست.

وی بیان کرد: برای پرداخت حقوق این کارکنان نیازمند جذب سرمایه گذار هستیم و شهرداران باید با صرفه جویی در هزینه های مربوط به آبادانی شهر در راستای جذب ثروت و درآمد برای پرداخت حقوق کارکنان اقدام کنند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل اضافه کرد: شهرداری باید بر اساس قانون به وظایف مرتبط با خود ورود یافته و با تعامل با شوراها و فرمانداران و بخشداران نسبت به انجام امور اقدام کنند.

قلندری ادامه داد: هر چه تنش در شهرداری ها بیشتر باشد به همان میزان از فرصت خدمت رسانی کاسته می شود.

وی همچنین شوراها را به پرهیز از ورود به مسایل اجرایی شهرداری ها فراخواند و گفت: شوراها باید اجازه دهند تا شهرداران وظایفی را که در قانون به عهده آنان گذاشته شده را به نحو احسن به انجام برسانند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری در ادامه با اشاره به اجرای پروژه های کوتاه مدت مربوط به آبادانی شهرها خواستار انجام مطالعات علمی برای اجرای پروژه ها شد.


٠٩:٠٣ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٧١    /    تعداد نمایش : ٣٤٩خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧