نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > جلب اعتماد مردم در راس امور شهرداران قرار گیرد


  چاپ        ارسال به دوست

جلب اعتماد مردم در راس امور شهرداران قرار گیرد

مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل در آیین اعطای حکم تعدادی از شهرداران استان، سمت شهردار را یکی از پست های مهم و حساس در خدمات رسانی به مردم عنوان كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
موسی کنعان پور افزود: جلب اعتماد مردم از سوی شهرداران محترم باید در راس امور قرار گیرد و شهردارانی که موفق خواهند بود که با توجه به نیازهای مردم مسایل و عمران شهری را با جلب مشارکت مردم پیش ببرند.

وی توجه به مسایل اجتماعی، فرهنگی، تاریخی و ... را در مسایل شهرسازی مهم خواند و خاطرنشان کرد: شهرداران منتخب شهرها هرقدر با مردم در ارتباط باشند به همان میزان در احصاء نیازهای شهری موفق بوده و طبق برنامه پیشرفت خواهند کرد.

مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه شهرداران منتخب باید برنامه های 4 ساله خود را تدوین کنند تصریح کرد: شهرداران نباید دچار روزمرگی شده و ضروری است با تدوین برنامه های مناسب و انتخاب مشاوران زبده شهری برنامه های خود را پیش برند.

کنعانپور یادآور شد: شهرداران باید مزیت های گردشگری و ... شهرها را احصا کرده و برنامه های خود را منطبق بر این مزیت ها اجرایی و عملیاتی کنند و بر همین اساس مشارکت در شهرها را عملیاتی کنند.

وی جلب مشارکت بخش خصوصی را در پیشبرد اهداف شهری مهم خواند و افزود: بخش خصوصی باید با ورود به مسایل شهری در کنار شهرداری ها بوده و برنامه های عمران شهری را بیش از پیش رونق و جلوه دهند و شهرداران نیز نباید از ظرفیت بخش خصوصی غافل شوند.

مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل درآمدزایی شهرداری ها را نیز یادآور شد و گفت: شهرداری ها باید به سمت ایجاد درآمد پایدار باشند و بدون ایجاد درآمد پایدار موفقیت آنچنانی در روند ارایه خدمات کسب نخواهند کرد.

کنعانپور آسفالت ریزی مناسب شهرها را ویترین فعالیت شهرداری ها اعلام کرد و گفت: در سال جاری 250 هزار تن آسفالت با اعتبار 50 میلیارد تومان انجام شده است که ما از شهرداران انتظار داریم با کیفی سازی فعالیت های خود به ویژه بخش در آسفالت ریزی افزایش عمر مفید پروژه را سبب گردیده و قطعا به ملاحظات اقتصادی و صرفه جویی نیز کمک خواهدکرد.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت نباید فدای کمیت شود گفت: اجرای مناسب کارهای شهری و عمران آبادانی شهرها خود نوعی صرفه جویی در درآمدهاست که شهرداری ها باید این مساله را نیز مدنظر قرار دهند.

مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه شهرداری ها از کار کردن فله ای به دور از تخصص و تعهد پرهیز کنند اظهار داشت: نظارت بر ساخت و سازهای شهری در شهرهایی همچون بیله سوار باید مدنظر قرار گیرد و در کنار آن افزایش حجم فضای سبز، تدوین سند چشم انداز شهری و حفاظت از کاربری های عمومی در دستور کار شهرداران منتخب قرار گیرد.


١٢:٥٦ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٩١    /    تعداد نمایش : ٢٢٨خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧