نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > برای محرومیت زدایی از چهره خلخال تلاش می کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

برای محرومیت زدایی از چهره خلخال تلاش می کنیم

استاندار اردبیل در جلسه شورای اداری بخش خورش رستم خلخال گفت: در یک مقایسه اجمالی از امکانات فعلی با امکانات گذشته منطقه اهنگ ضعیف توسعه را در این منطقه از استان در می یابیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ،
مهندس اکبر بهنام جو ادامه داد : با وجود ارائه خدمات ارزشمند به مردم منطقه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارتباطات امروزی نیاز و انتظارات مردم را به بهره مندی از امکانات رفاهی بیشتر از جمله آب اشامیدنی سالم ،راه های ارتباطی و امکانات زندگی مناسب همانند مناطق برخوردار کشور افزایش داده و من به همراه همه مدیران اجرایی استان برای تحقق خواسته مردم ومحرومیت زدایی از این منطقه از استان اردبیل با تمام توان خود و تخصیص اعتبارات لازم تلاش خواهیم کرد.

استاندار اردبیل گفت: بهره مندی از آب سالم و بهداشتی حق مردم هشجین خلخال است وبا تخصیص اعتبارات لازم نواقص موجود در شبکه آ؛برسانی ین شهر برطرف می شود.

او  با اشاره به ظرفیت های مناسب منطقه برای کشت انواع محصولات کشاورزی گفت: تغییر الگوی کشت با برگزاری دوره های آموزشی برای کشاورزان و نیز ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان اجرای طرح های اقتصادی جهت ایجاد و راه اندازی صنایع تبدیلی علاوه بر افزایش راندمان تولید موجب اشتغال جمعی از بیکاران و در نتیجه ماندگاری مردم در منطقه و جلوگیری از مهاجرت خواهد شد .

مهندس بهنام جو با اشاره به وحدت موجود در بین جمعیت اهل تسنن و اهالی شیعه منطقه خورش رستم خلخال اظهار کرد:همه اقدامات صورت گرفته مدیران اجرایی استان در این منطقه باید منجر به ایجاد اشتغال پایدار برای مردم و توقف روند مهاجرت در بین مردم منطقه شود .

وی با اشاره به اجرای طرح بوم گردی در روستای کزج از توابع بخش خورش رستم خلخال توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و زمینه سازی برای رونق کسب وکار و اقتصاد مردم این روستا افزود: طرح توسعه اشتغال بخش خورش رستم باید تدوین و برای جلب نظر سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت راه اندازی واحدهای اشتغالزا در این منطقه تلاش شود .


١٥:٤٦ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٧١٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٥خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧