نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > ساماندهی مناسب کودکان خیابانی استان اردبیل در دستور کار قرار گرفت


  چاپ        ارسال به دوست

ساماندهی مناسب کودکان خیابانی استان اردبیل در دستور کار قرار گرفت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت:ساماندهی کودکان خیابانی در دستور کار قرارگرفته و باید همه دستگاه های اجرایی ذی ربط در ساماندهی آنها مشارکت داشته باشند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، ناصر نصیری روز دوشنبه در جلسه کمیته ساماندهی کودکان خیابانی گفت: کودکانی که در خیابان ها اقدام به دستفروشی کرده و مکانی برای زندگی ندارند باید جمع آوری و در مراکزی که بهزیستی فراهم کرده نگهداری شوند و کودکانی که از طریق خانواده هایشان اقدام به کار درخیابان می کنند علاوه برجمع آوری باید برای ساماندهی آنان و اشتغال خانواده اشان تدابیری اندیشیده شود.

وی افزود: بیشتر کودکانی که در خیابان ها اقدام به دستفروشی می کنند از خانواده فقیر بوده و به دلیل مشکلات مالی اقدام به این کار می کنند و سازمان بهزیستی باید با هماهنگی کمیته امداد و اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در اشتغال و کارآفرینی این خانواده ها اقدام جدی داشته باشند.

نصیری گفت: وضعیت استان اردبیل در بحث کودکان خیابانی نسبت به استان های دیگر نگران کننده نیست و نهادهای متولی توانسته اند کودکان خیابانی را شناسایی و به ساماندهی آنها اقدام کنند.

وی افزود: کودکان خیابانی مختص کشورما نیست بلکه در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه هم بیشتر است که تظاهر بیرونی پیدا کرده در حالی که در کشور ما تظاهر بیرونی آن به اندازه کشورهای توسعه یافته نیست.

معاون استاندار اردبیل درباره تکدی گری در استان هم بیان کرد: در این مورد هم باید اقدام موثری از سوی شهرداری و دیگر سازمان های مربوطه صورت بگیرد تا جلوی آسیب های ناشی از این مشکل گرفته شود .

نصیری افزود: البته بیشتر متکدیان در این استان غیر بومی هستند که باید برای جمع آوری آنها تلاش شود .

شفیع شفیعی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل هم در این جلسه گفت: در سال 85 به ازای هر 100 هزار نفر 11 نفر جمعیت استان 11 نفر کودک خیابانی وجود داشت که این رقم در سال 95 به 16 نفر رسیده است .

وی افزود: در سال های اخیر ساماندهی کودکان خیابانی از سوی سازمان های متولی صورت گرفته و برخی از آنها به خانواده شان تحویل داده شده و برخی هم که بی سرپرست و بدسرپرست بودند به مراکز نگهداری تحویل داده شده اند .

شفیعی بیان کرد: بیشتر کودکان خیابانی از روی ناچاری و فقر در جهت تامین خرج خانواده مبادرت به دستفروشی می کنند که ساماندهی آنها با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است


١٠:٣٠ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٧١٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٥خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧