نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > تجارت خارجی و صادرات محصول از ظرفیت های غنی استان برای توسعه اقتصادی است


  چاپ        ارسال به دوست

استانداراردبیل:

تجارت خارجی و صادرات محصول از ظرفیت های غنی استان برای توسعه اقتصادی است

استاندار اردبیل در بازدید از فاز دوم پایانه ، گمرک و طرح های عمرانی شهرستان مرزی بیله سوار مغان گفت: تجارت خارجی و صادرات محصول به کشورهای همسایه از ظرفیت های غنی استان برای توسعه اقتصادی است و باید از این توانمندی بهره مناسب گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو با اشاره به توانمندی های صادراتی و داشتن مرزهای طولانی با کشور همسایه گفت: سهم این استان از صادرات غیر نفتی در حد مطلوب نبوده و قابل قبول نمی باشد.

وی گمرک بیله سوار مغان را یکی از ظرفیت های مهم در راستای توسعه صادرات غیر نفتی استان ذکر کرد و ادامه داد: متاسفانه فعالیت این گمرک محدود بوده و در شان استان و حتی شهرستان نمی باشد.

استاندار اردبیل بر فعال شدن گمرک و نیز فعال تر شدن بازارچه مرزی بیله سوار اشاره کرد و گفت: منطقه مغان و بیله سوار دارای ظرفیت های مناسب برای ایجاد فرصت های اشتغال در منطقه هستند و باید از این فرصت ها در بخش های کشاورزی ، تجارت و گردشگری نهایت استفاده را کرد.

وی بر ضرورت تدوین سند توسعه صادرات غیر نفتی استان تاکید کرد و افزود: مناطق مرزی از جمله بیله سوار نقش ویژه ای در تحقق این سند دارند.

مهندس بهنام جو همچنین از خرید دستگاه ایکس ری کامیونی و نصب آن در گمرک بیله سوار مغان خبر داد و افزود: با خرید و نصب این دستگاه تردد خودروهای سبک و سنگین گمرک بیله سوار 50 درصد افزایش خواهد یافت.

استاندار اردبیل تاکید کرد که دولت از طرح های اشتغال زا در منطقه حمایت می کند و تسهیلات ارزان قیمت مالی در اختیار سرمایه گذاران منطقه قرار می گیرد.

استاندار اردبیل همچنین به وجود مشکلات در جاده های شمال استان بعنوان یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه استان اشاره کرد و گفت: ایجاد و گسترش بزرگراه ها در شمال استان باید مورد پیگیری جدی قرار بگیرد.

استاندار اردبیل در جریان سفر به بیله سوار کلنگ ساماندهی مزار شهدای سوم شهریور ۱۳۲۰ را بر زمین زد.

مهندس بهنام جو همچنین از ساختمان در حال احداث کتابخانه مرکزی بیله سوار با پیشرفت فیزیکی 95 درصد ، پایانه مرزی و گمرک بیله سوار ، میهمانسرای ایرانگردی و جهانگردی (هتل شهریار) و تصفیه خانه بیله سوار مغان بازدید کرده و در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این شهرستان شرکت کرد.


١١:٢٨ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٨٠٦    /    تعداد نمایش : ١٥٦خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧