نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > مسوولان برای تسهیل در فرایند سرمایه گذاری از پنجره واحد استفاد کنند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

مسوولان برای تسهیل در فرایند سرمایه گذاری از پنجره واحد استفاد کنند

استاندار اردبیل گفت: مدیران و ارگان های مرتبط برای نشست های مربوط به پنجره واحد از کارشناسانی که به کار و حرفه خویش علاقه و باور دارند، استفاده کنند و نیروهای کارآمد مفیدتر از نیروهای بی انگیزه خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
مهندس اکبر بهنام جو در روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت راهبری و اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد:اشتغال پایدار و تولید و راه اندازی کسب و کار از اولویت های ما در استان اردبیل است و  در تحقق این موضوع با هیچ شخص و مدیری تعارف و رودربایستی نخواهیم داشت.

وی افزود: مسوولین باید جهت ایجاد تسهیل در فرایند سرمایه گذاری داخلی و خارجی در سریع ترین زمان اقدام کنند و بروکراسی اداری را از این فرایند حذف کنند.

وی با بیان اینکه همکاری و هماهنگی برای جذب سرمایه گذار و تولید کالای داخلی از اهداف اقتصاد مقاومتی است،  افزود: با وضعیت کنونی کشور و ضرورت ایجاد فرصت های شغلی، مدیران دولتی و بخش خصوصی باید همکاری لازم را داشته باشند و برای بالا بردن راندمان تولیدات داخلی تلاش کنند.

رئیس ستاد مدیریت راهبری و اقتصاد مقاومتی استان اردبیل با بیان اینکه حل مشکلات  سرمایه گذاری وظیفه همه ماست گفت: یک سامانه ویژه برای بررسی و کنترل مداوم فرآیند سرمایه گذاری و اتخاذ تدابیر مفید در رفع مشکلات موجود تشکیل شود و نظارت و کنترل در این راستا افزایش یابد.

مهندس بهنام جو تصریح کرد: ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری در بخش های مختلف دغدغه اصلی دولت تدبیر و امید است و مدیران باید مشکلات در زمینه سرمایه گذاری های خارجی را بر طرف کرده و زمینه مساعد برای سرمایه گذاری ها را فراهم کنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: نباید هیچ تقاضایی در زمینه سرمایه گذاری به پروسه اداری افتاده و سرمایه گذار خارجی سرگردان شود بلکه باید در ارگان های مربوطه سرمایه گذاران را تکریم کرده و همه کارهای اداری را انجام دهیم تا انگیزه ای برای این افراد ایجاد شود.

مهندس بهنام جو با تاکید بر اینکه هیچ کجا عاری از مشکلات  نیست و املای نوشته شده غلط خواهد داشت گفت: بهتر است در کنار صدور مجوز به طرح های کوچک و متوسط، پروژه های مهم و اساسی و تاثیرگذار اجرا نموده و مورد بهره برداری قرار گیرد تا انرژی مضاعف صرف ایجاد اشتغال پایدار و تولید کلان شود.

در این نشست مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گزارش عملکرد خود را تشریح کردند و مدیران و نمایندگان بخش خصوصی به ارایه برخی مسایل و مشکلات خود پرداختند.


٠٨:٠٦ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٩٧٩    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧