نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧

اخبار > استاندار اردبیل آینده گرمی را مثبت ارزیابی کرد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل آینده گرمی را مثبت ارزیابی کرد

همزمان با یازدهمین روز دهه فجر با سفر استاندار اردبیل به شهرستان گرمی از ۵2طرح و پروژه مهم عمرانی اقتصادی  با صرف هزینه۴۳۰میلیارد ریال رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، استاندار اردبیل در جریان سفر به شهرستان گرمی مغان در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان گفت: انقلاب اسلامی مدیون  رشادت ها و خون پاک جوانان و شهیدان این مرز و بوم است، شهید بالازاده نمونه بارزی از این شهدا بوده که ابلاغ حضوردر جبهه را از مقام معظم رهبری دریافت کرده بود.

مهندس اکبر بهنام جو با بیان اینکه مجوز اولین مجموعه تولیدی قبل از آمدن سرمایه گذار آماده شد افزود: مجوز شرکت شیرآلات آویسا در طول دو هفته با هماهنگی دستگاه های متولی حتی بدون حضور سرمایه گذار در محل صادر شد که امروز شاهد عملیات احداث این پروژه در شهرک صنعتی گرمی هستیم.

وی گفت: کارخانه شیرآلات سلامت آویسا با سرمایه گذاری بخش خصوصی بالغ بر۷۰۰میلیارد ریال تا سه ماهه اول ۹۷فاز اول آن با اشتغال تقریبا۲۰۰نفر به بهره برداری می رسد.

رییس جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آینده شهرستان گرمی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: با راه اندازی فاز اول پایاب سد گیلارلو و تغییر الگوی کشت آینده کشاورزی این منطقه متحول می شود.

استاندار اردبیل ساماندهی حوزه بالهارود را یاد آور شد و گفت: ساماندهی این رودخانه به بحث کشاورزی و گردشگری کمک کرده و باید در مطالعات کلی جانمایی گردشگری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مهندس بهنام جو با بیان اینکه به جهت کوهستانی بودن این شهرستان بعضی از زیرساخت ها با مشکل مواجه می شود، افزود: حدود ۱۳۸ روستا در این شهرستان مرز مشترک با کشور همسایه دارند قطعا توجه بیشتر به این منطقه ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه پایاب سد عمارت هنوز تعیین نشده است گفت: بعد از پایان عملیات اجرایی این سد علاوه بر حق آبه کشاورزان اولویت اول تامین آب منطقه آزاد تجاری، بخش صنعت و آب شرب شهرستان گرمی است.

 نماینده عالی دولت در استان اردبیل افزود: در بحث راه آهن و راه های ارتباطی این شهرستان در مسیر مطالعه قرار خواهد گرفت البته در خصوص راه گرمی به اردبیل و گرمی به بیله سوار اعتبار خوبی تعریف شده است.

وی تصریح کرد: توسعه همه جانبه در بخش های مختلف نیازمند همکاری ،دلسوزی و فعالیت جهادی تمام ارگان هاست.

استاندار اردبیل افزود: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری و نیز گردشگری در تحول شهرستان گرمی و کاهش بیکاری آن نقش بسزایی خواهد داشت.

وی از فرماندار و معاون عمرانی خواست ، طرح های مطالعاتی و نظریه مشاوران را تا سفر بعدی تهیه و جلسه آتی جهت پیگیری و اطلاع از آخرین وضعیت ارایه دهند.

استاندار اردبیل در این سفر یک روزه به شهرستان گرمی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، فاز اول پروژه پایاب سد گیلارلو، مجتمع آبرسانی ۵روستا و دو واحد تولیدی، مدرسه شش کلاسه دخترانه شاهد دوره متوسطه که از محل اعتبارات دولتی و توسط خیرمدرسه ساز مالک جعفرزاده احداث شده را افتتاح کرد.

امام جمعه شهر گرمی، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و جمعی از مسولان این شهرستان در برنامه های این سفر ستاندار اردبیل را همراهی کردند.


٢٢:٥٦ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٢٠٤    /    تعداد نمایش : ١١٦خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.