نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧

اخبار > ۶پروژه مهم در شهرستان سرعین رونمایی شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور استاندار اردبیل

۶پروژه مهم در شهرستان سرعین رونمایی شد

همزمان با نهمین روز دهه فجر با سفر استاندار اردبیل به شهرستان سرعین از ۶طرح و پروژه مهم عمرانی، خدماتی، گردشگری شهری و روستایی با صرف هزینه ۷۱۰میلیارد ریال رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
استاندار اردبیل در جریان افتتاح پروژه های گردشکری و تولیدی در شهرستان گردشگری گفت: شهرستان سرعین در کل ایران شناخته شده است و برای شناخته شدن آن در جهان باید تلاش کرد.

مهندس بهنام جو شهر سرعین را یکی از شهرهای کم نظیر و ویژه توریستی بر شمرد و افزود:سالانه میلیون ها مسافر به استان اردبیل سفر می کنند و بلا استثنا از این شهر دیدن کرده و از آبگرم های بهشتی استفاده می کنند.

وی مساله گردشگری را در سایه همدلی و برنامه ریزی جامع قابل توسعه دانست و اظهار کرد: ما باید پیشرفت و توسعه را همتراز با ظرفیت منطقه مورد سنجش قرار داده و سرمایه گذاران درجه اول را برای این شهر دعوت کنیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه راه اندازی پروژه های گردشگری در این شهرستان توجیه اقتصادی زیادی دارد گفت: احداث پروژه هایی از قبیل پارک آبی، پیست اسکی، پیست دوچرخه سواری، کمربندی سلامت، تل کابین های متعدد و مجموعه آبدرمانی های مدرن می تواند زمینه اشتغال هزاران جوان بیکار استان را در سرعین فراهم کند.

 مهندس بهنام جو افزود:علاوه بر راه اندازی رشته تحصیلی پزشکی آبدرمانی در دانشگاه علوم پزشکی، اعزام پزشکان عمومی به کشورهای اروپایی برای آموزش و ایجاد کلینک های پزشک آبدرمانی در کنار استخرهای آب معدنی جهت جذب توریست داخلی و حتی خارجی در دستور کار قرار دارد.

وی در محل سالن اجتماعات آبدرمانی قهوه سویی گفت: هر آنچه در این جلسات وعده داده می شود قطعا خلف وعده نخواهد شد و با حمایت نمایندگان محترم و مردم فهیم و مهمان نواز سرعین در موعد مقرر عمل خواهیم کرد.

مهندس بهنام جو احداث راه ارتباطی گردشگری به سردابه را یکی از پروژه هایی مهم جذب گردشگر بر شمرد و افزود: این مسیر به جهت زیبایی های منحصر بفرد جاذبه های گردشگری دو نقطه زیبا و دارای آب گرم به هم وصل می کند و می تواند برای شهرستان سرعین فعالیت های اقتصادی خوبی را به دنبال داشته باشد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: داشتن نعمات الهی صرفا کافی نیست بلکه چگونه استفاده کردن و ارایه خدمات مطلوب به مشتری و مسافر ارزش و بهای این نعمات را مشخص می کند و تلاش ما این است ماندگاری مسافران در استان به بیش از ۴ روز برسد.

وی موضوع زمستان بیدار  را یک بحث جدی و مهم بر شمرد و اظهار کرد: چنانچه در تابستان سرانه مسافر در این شهرستان قابل توجه است با راه اندازی جشنواره های مهم کشوری و استفاده از پتانسیل رسانه می توانیم در زمستان هم شاهد شور و شوق مسافران در این شهر باشیم.

مهندس بهنام جو با بیان اینکه هیچ سرمایه گذاری نباید در راستای اخذ مجوز مشکلی داشته باشد بیان داشت: با هماهنگی هایی که بین دستگاه های اجرایی صورت گرفته روند و پروسه صدور مجوز برای سرمایه گذاری کمتر از یک ماه تقلیل یافته است.

 وی افزود:خوشبختانه نام شهرستان سرعین در ایران شناخته شده است و این یکی از پتانسیل های مهم استان اردبیل محسوب می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه با تدوین و اجرای طرح جامع شهر توریستی سرعین استان اردبیل متحول می شود گفت: احداث آبدرمانی های مدرن، هتل های چند ستاره، کمپ های استاندارد، مجتمع های خدماتی مجهز و ساماندهی سایر موارد قطعا شهر چشمه های بهشتی به خود بهشت تبدیل می شود.

مهندس بهنام  جو همدلی و مودت بین مردم و مسولین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تسهیلاتی که دولت برای توسعه گردشگری و اشتغال فراگیر در نظر گرفته می تواند استفاده از سرمایه گذاران قدر و تسهیلات کم بهره دولتی در این شهر انقلاب اقتصادی ایجاد کند.

استاندار اردبیل در این سفر یک روزه به شهرستان سرعین از ۶ پروژه مهم رونمایی و مجتمع گردشگری پارک آبی و سلامت درمانی و اسپا به مساحت۶۴هزار متر مربع با اشتغالزایی۲۰۰نفر بصورت مستقیم دارای کاربری های چند منظوره را کلنگ زنی کرد.

در ادامه سفر به شهرستان سرعین، استاندار اردبیل ضمن معرفی شهردار اردی موسی و کمک ۲۰۰میلیون تومان به این شهرداری ابلاغ، شهر شدن این روستا را رسما اعلام کرد.

گفتنی است امام جمعه سرعین، نمایندگان شهرستان های اردبیل، نمین،نیر و سرعین و جمعی از مسولان این شهرستان در برنامه های این سفر حضور یافتند.


١١:٤٩ - يکشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٢٠٨    /    تعداد نمایش : ١٧٤خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.