نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨

اخبار > مشکل کشاورزان استان برای کشت دوم در سال زراعی جاری حل شد


  چاپ        ارسال به دوست

مشکل کشاورزان استان برای کشت دوم در سال زراعی جاری حل شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه و با بررسی وضعیت منابع آب و در نظر گرفتن صلاح استان، مقرر شد تا کشاورزان بتوانند با رعایت اصل استفاده بهینه از منابع آب، در سال زراعی جاری از کشت دوم بهره مند گردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
بهروز ندایی در جلسه بررسی پیامدهای ناشی از کم آبی و کشت دوم گفت:کاهش منابع آب یک واقعیت جهانی است و همه باید برای استفاده بهینه از منابع آب موجود برنامه ریزی و اقدام کنیم و در این راستا در کشت دوم صرفا باید محصولات با اولویت بالا و مصرف آب کم کاشت شود.

وی افزود: به علت محدودیت شدید ذخایر آبی، مجموعه سیاست گذاران کشور به این جمع بندی رسیده اند که برای مقابله با بحران خشکسالی باید از کشت دوم خودداری شود و باید با برنامه ریزی لازم در جهت تحقق این برنامه در سال های آتی گام برداریم.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه آب ثروت بین نسلی است و باید مدیریت کنیم تا نسل های آینده با چالش های کمتری در تامین آب مواجه باشند اظهار داشت:حل مشکل کم آبی بدون مشارکت و همکاری کشاورزان عزیز که بزرگترین مصرف کنندگان آب هستند امکان پذیر نمی باشد.

ندایی سیاست های استانداری را حفاظت و استفاده بهینه از منابع آب محدود موجود اعلام و اظهار داشت: با مدرن سازی سیستم های آبیاری، ارتقاء بهره وری و تغییر الگوی کشت، با همکاری کشاورزان عزیز؛ باید در بازه زمانی چند ساله، ضمن افزایش حجم و ارزش افزوده محصولات تولیدی؛ مصرف آب و دوره های کشت را کاهش دهیم.


١٢:٠٣ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٠٣٢    /    تعداد نمایش : ١٠١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨