نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨

اخبار > استانداری اردبیل برنامه۱۴۰۰را تدوین کرده است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل:

استانداری اردبیل برنامه۱۴۰۰را تدوین کرده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت:به منظور برنامه ریزی در بخش های مختلف و توسعه همه جانبه استان و با رعایت الزامات برنامه ششم توسعه، برنامه اردبیل ۱۴۰۰ را تدوین کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهمن حسین زاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار داشت:در تدوین این برنامه با برگزاری بیش از۲۴۰جلسه از مشارکت ۲۰۰ نفر از کارشناسان حوزه برنامه ریزی  استان استفاده شده است.

وی با بیان اینکه ۵۸دستگاه اجرایی در تدوین برنامه اردبیل۱۴۰۰نقش دارند افزود:برای هماهنگی بیشتر، آموزش های لازم با فرمت های مشخص صورت گرفته و این عوامل برنامه های خود را با رعایت برنامه ششم و تکیه بر توانایی های بخش خصوصی ارایه داده اند.

معاون استاندار اردبیل با تاکید این که در این برنامه باید از توانایی و برنامه های بخش خصوصی بهره مند شویم افزود: در راستای ایجاد ۲۰هزار شغل سرمایه گذاران بخش خصوصی و شركتها برنامه ها و طرحهاي خود را براي ايجاد اشتغال ارايه داده اند.

حسین زاده با اشاره به اینکه فضای کسب و کار در استان بهبود می یابد افزود: این شرایط با همکاری و هماهنگی تمام دستگاه های اجرایی و سرمایه گذاران بخش خصوصی امکان پذیر بوده و درصدد تسهیل روابط هستیم.

وی اظهار کرد:در واقع برنامه ششم توسعه کلی نگر و در سطح ملی طراحی شده و برنامه اردبیل 1400 با رعایت برنامه توسعه تدوین شده که در نوع خود می تواند الگوی سایر استانها قرار گیرد.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل این طرح بزرگ را آرمان خواهانه برشمرد و افزود: دلیل کم برخوردار بودن استان اردبیل نبود برنامه مدون در حوزه های مختلف در ادوار گذشته بوده که امیدواریم این برنامه بتواند نارسایی های موجود را شناسایی و برای برنامه ریزی مناسب مورد استفاده قرار گیرد.
بهمن حسین زاده تصریح کرد:کلیه دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها، ارگان ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی ،سمنها، نخبگان و آحاد مردم با ارایه برنامه و ایده های خود میتوانند در تکمیل و تقویت این طرح مشارکت نمایند.

حسین زاده اهداف این طرح را بلند مدت ارزیابی کرد و افزود:با مشارکت کلیه اقشار قصد داریم اردبیل۱۴۰۰ را بصورت عملیاتی ترسیم کرده و کاستی های موجود را احصا کنیم.

وی با بیان اینکه خود اظهاری تمام دستگاه های اجرایی انجام یافته است افزود:بهره مندی از افراد خلاق و دلسوز استان سبب بهبود وضعیت اقتصادی استان می شود و از خام فروشی محصولات تولیدی کاسته شده و به واحدهای صنعتی افزوده خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل از تمامی فعالان اجتماعی و صاحبان ایده و طرح خواست در راستای توسعه استان در این برنامه مشارکت جدی داشته باشند و ایده های برتر خود را ارایه دهند.

بهمن حسین زاده افزود: در این طرح توسعه همه جانبه و متوازن استان مد نظر است و هدف این است که استان اردبيل در سال  ١٤٠٠ در توسعه زیرساخت ها و در حوزه هاي خدمات، اقتصاد،صنعت، گرشگري و كشاورزي به جایگاه مطلوب برسد.


١٦:٠٣ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٠٣٦    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨