نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨

اخبار > توجه به توانمندی‌های بومی يكي از راه‌هاي افزايش توليد منطقه‌اي و جذب سرمايه گذاری است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل :

توجه به توانمندی‌های بومی يكي از راه‌هاي افزايش توليد منطقه‌اي و جذب سرمايه گذاری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: جهاددانشگاهی  با توجه به تجارب ارزنده خود در زمینه اشتغال زایی، می تواند در ایجاد فرصت های شغلی و راه اندازی کسب و کارهای  جدید در استان نقش موثری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهمن حسین زاده در جریان بازدید از بخش‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی جهاد دانشگاهی استان اردبیل افزود: جهاد دانشگاهی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی و بومی سازی علم و دانش است به همین خاطر باید از ظرفیت‌های آن بیشتر در ارتقای جایگاه استان بهره برداری شود.

وی خدمات جهاددانشگاهی در حوزه های آموزشی، تحقیقاتی و درمانی استان را ارزشمند خواند و تصریح کرد: با توجه به خدمات ارزشمند جهاد دانشگاهی در استان، باید اقدامات ویژه‌ای جهت معرفی این خدمات انجام گیرد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل به سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به استان اشاره و خاطرنشان کرد: بهره برداری از ساختمان مرکزی جهاددانشگاهی در برنامه این سفر گنجانده خواهد شد. 
 
حسین زاده بر توسعه گردشگری استان تاکید کرد و از آمادگی استانداری برای حمایت و اعطای تسهیلات جهت توسعه فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل خبر داد و افزود: ارتقاء تجهیزات و فضای فیزیکی مناسب این مرکز که باعث افزایش و تکمیل خدمات ارزشمند آن می شود به عنوان پتانسیل استانی مهم، می تواند در توسعه توریسم سلامت که از تأکیدات مسئولان است نقش بسزایی ایفا نماید.
 
وی ورود و مساعدت خیرین در رفع مشکلات نازایی زوجین را باقیات صالحات و موجب افزایش نشاط و دوام خانواده ها عنوان و اضافه کرد: در جلساتی که با خیرین خواهیم داشت تمام تلاش خود را برای ترغیب و سوق دادن آنان به سمت کمک به زوجین نابارور به کار خواهم بست.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل به فعالیت های قابل تحسین و ارزنده مرکز رشد و فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل در حمایت از فناوران و محققان این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت و پتانسیل استان در تنوع گیاهان دارویی، بایستی واحد صنعتی اسانس و عصاره گیری این گیاهان برای استفاده از این ظرفیت جهت توسعه کشت و فرآوری آن انجام گیرد.
 
حسین زاده با اشاره به اینکه يكي از راه‌هاي افزايش ميزان توليد منطقه‌اي و جذب سرمايه گذاری، توجه به داشته‌های استان از جمله گیاهان دارویی است اظهار کرد: با توجه به رسالت جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش و تحقیقات، می‌توان با گسترش فعالیت‌های مرکز رشد این نهاد، در راستای ایجاد اشتغال و مهارت افزایی در استان گام برداشت.١٠:١٦ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٠٤٩    /    تعداد نمایش : ١٦٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨