نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨

اخبار > برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرا می شود


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرا می شود

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: با اعتباراتی که از محل پیشگیری از آسیب های اجتماعی به دستگاه های فرهنگی و اجتماعی اختصاص می یابد ، برنامه های پیشگیری از بروز آسیب ها در محلات حاشیه شهرها و روستا اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با بیان اینکه در موضوعات اجتماعی نتیجه به صورت کمی، کمتر ملموس می باشد، ادامه داد: باید برنامه های انجام شده به طوری باشد که نتیجه بخشی و کاهش میزان بروز آسیب های اجتماعی محسوس تر شود.

ندایی گفت: بیشتر آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه شهرها بروز می کند که باید تلاش کنیم با تامین خدمات اجتماعی ، بهداشت و درمان ، تامین رفاه و مسکن میزان بروز این آسیب ها در مناطق را کاهش دهیم.

وی افزود: محله ایران آباد به عنوان پایلوت برای مطالعات شهری و نیازسنجی برای ارائه خدمات انتخاب شده که در راستای کاهش بروز آسیب های اجتماعی در حاشیه شهر انجام می شود.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نیز در این جلسه از تخصیص اعتبارات به دستگاه های بهزیستی ، ورزش و جوانان ، فرهنگ و ارشاد ، حوزه هنری ، آموزش و پرورش و اداره کل زندان های استان از محل کنترل آسیب های اجتماعی خبر داد.

شفیع شفیعی افزود: این اعتبارات با هدف اجرای برنامه ها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی نوجوانان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به بروز آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه شهر گفت: حاشیه نشینی جزو 5 آسیب اول شناخته می شود و در حال حاضر به طور متوسط 11 درصد جمعیت استان حاشیه نشین هستند.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری ادامه داد : سه شهر اردبیل ، مشگین شهر و پارس آباد بیشترین درصد حاشیه نشینی را به خود اختصاص داده اند.

در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی از جمله اداره کل زندان های استان ، بهزیستی استان ، آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان و حوزه هنری برنامه های اجرا شده خود در خصوص کاهش بروز آسیب های اجتماعی را ارائه کردند.

گفتنی است، سه سازمان مردم نهاد در در محلات سلمان آباد، پناه آباد و نیار دفاتر تسهیلگری راه اندازی کرده اند که  در توانمندسازی جامعه محلی برای شناسایی مشکلات و ارایه راهکارها و مطالبه گری در طی ۱۰ گام فعالیت خواهند نمود.


١٧:٤٩ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٠٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨