نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨

اخبار > صیانت از محیط زیست وظیفه همگانی است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:

صیانت از محیط زیست وظیفه همگانی است

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در آیین تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان گفت: طبیعت و محیط زیست موهبتی خداوندی است و صیانت از محیط زیست که رابطه مستقیم با حفظ سلامتی انسان دارد وظیفه همگانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، مسعود امامی یگانه گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت را از جمله عوامل  نگرانی کارشناسان از  آسیب به محیط زیست برشمرد و افزود: برای رسیدن به توسعه پایدار باید در کنار توسعه صنعتی ، جلوگیری از تخریب طبیعت و آلودگی محیط زیست به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی داشتن شهر پاکیزه، اتخاذ تمهیدات لازم برای جمع آوری پسماند ، دفن بهداشتی زباله و تولید انرژی از زباله را از برنامه های مهم شهرداریهای استان برشمرد و افزود: از تمامی ظرفیت ها چه دولتی و بخش خصوصی و قاطبه مردم برای ایجاد فرهنگ زیست محیطی باید استفاده کرد .

وی توسعه کاربریهای فضای سبز در محدوده شهری ، ایجاد کمربند سبز و افزایش سرانه فضای سبز را از جمله نیازهای ضروری شهرهای استان برشمرد و افزود: متوسط سرانه فضای سبز استان نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته اما هنوز از میانگین کشوری پایین تر است و این موضوع باید توسط همه دستگاه ها بویژه توسط شهرداریها مورد اهتمام جدی قرار گیرد.  

در این مراسم سعید شهند بعنوان مدیر کل جدید حفاظت محیط زیست استان معرفی و از زحمات محمد خداپرست مدیر کل سابق این اداره کل تجلیل شد.


٢٢:٠٥ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨