نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩

اخبار > آموزش و پرورش برای رشد و توسعه رشته های فنی برنامه ریزی کند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی استاندار اردبیل:

آموزش و پرورش برای رشد و توسعه رشته های فنی برنامه ریزی کند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: اغلب دانش‌آموزان استان به رشته علوم تجربی گرایش پیدا کرده اند و آموزش و پرورش باید برای توسعه و رونق رشته های فنی و مهارت آموزی برنامه ریزی کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
بهروز ندایی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد:با توجه به اینکه دانش‌آموزان به منظور قبولی در رشته پزشکی به علوم تجربی روی آورده اند و تمرکز زیاد در این رشته افزایش نگرانی و اعلام خطر برای دانش آموزان و آموزش و پرورش را به دنبال دارد.
وی  با تاکید بر اینکه‌رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیازهای جامعه توسعه یابد افزود: به علت کم‌توجهی به این مساله، دانشگاه‌هایی فضا و امکانات آموزشی دارند ولی دانشجو برای پذیرش و تحصیل وجود ندارد.
وی با بیان اینکه با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی عقب ماندگی های علمی جبران شده است افزود: کشورهای توسعه یافته و آمریکا به دنبال جذب نخبه‌های ایران بوده و تحمل توان علمی و پیشرفت های حاصل شده بعد از انقلاب را ندارند.
ندایی افزود: در واقع نخبه‌پروری و رسیدن به جایگاه علمی برتر جهان اصلی‌ترین هدف این کشورهاست اما خوشبختانه طبق آمار ارائه شده از سوی مراکز معتبر علمی دنیا کشور ما جزو کشورهای برتر علمی محسوب می شود.
وی قرار گرفتن ایران در رتبه نخست رشد علمی در منطقه و خاورمیانه را یاد آور شد و افزود:ایران در زمینه تکنولوژی فولاد و بتن در منطقه از لحاظ علمی سرآمد است و در سایر علوم نیز جزو برترین هاست.
معاون سیاسی استاندار اردبیل خواستار پذیرش دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی پس از تامین فضا و کارکنان آموزشی شد و گفت: مدارس غیر انتفاعی حق ندارند پیش از آنکه معلم و فضای آموزشی را تامین نکرده اند ثبت نام کنند و آموزش و پرورش استان نیز نباید مجوز ثبت نام به این مدارس صادر کند.
بهروز ندایی با انتقاد از عدم حضور برخی اعضای شورای آموزش و پرورش استان در جلسه  گفت:شورای آموزش و پرورش یکی از مهمترین شوراهای استان است و نباید مدیران کل و اعضای اصلی نسبت به آن بی تفاوت باشند و حضور اعضا الزامی است.
 در این جلسه عادل آقایی رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرمی و یوسف قاسمی معاون اموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گزارشی از عملکرد یکساله خود ارایه دادند.١٠:٥٦ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٥٨١    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩