نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩

اخبار > آیین نامه های بانکی مانع از توسعه نمی شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

آیین نامه های بانکی مانع از توسعه نمی شود

استاندار اردبیل گفت: گاهی آیین نامه های بانکی بنا به شرایط و مقتضیات زمان خاص صادر می شود و این آیین نامه ها نباید مانع توسعه در بحث تسهیلات و سرمایه گذاری باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در پنجاه و یکمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: بانک عامل در استان اردبیل همکاری خوبی با سرمایه گذاران و مالکان تولید و صنعت دارند گاهی اوقات آیین نامه ها و بخش نامه ها مانع تعامل بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه تقسیط بدهی های مالیاتی همچنین مشکلات بانکی و تسهیل در روند اداری از اهداف این کارگروه است گفت: تلاش همه ما ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان جویای کار است و حمایت از سرمایه گذار و رفع موانع موجود با احصا مشکلات انگیزه سرمایه گذاران را مضاعف می کند.

استاندار اردبیل افزود: با توجه به شرایط حاکم اقتصادی و افزایش نرخ تورم بیشتر واحدها با مشکل سرمایه در گردش و موانع مالی روبرو هستند و در ستاد تسهیل بیشتر مشکلات موجود حل می شود‌.

بهنام جو با تاکید بر اینکه واحدهای راکد باید به چرخه تولید باز گردد گفت: به دلیل نوسان بازار و افزایش نرخ دلار مشکلاتی در خرید ماشین آلات و تجهیزات در راه اندازی برخی کارخانه های جدید التاسیس ایجاد شده که با همدلی و همکاری دستگاه های متولی می توان این موانع را مرتفع کرد. 

این مسوول ادامه داد: بارها در جلسات متعدد مطرح کرده ام افرادی که به منظور تولید و اشتغال زایی پا به عرصه فعالیت گذاشته اند در حوزه اقتصادی ایثار می کنند و باید قدر این افراد را دانست‌.

اکبر بهنام جو با اشاره به اینکه اعضای ستاد تسهیل تلاش خود را برای رفع موانع انجام می دهند اظهار کرد: این اعضا به منظور رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در استان فرصت مناسبی را جهت پیشرفت کار برای تولید کننده خلق می کنند.

در این جلسه مشکلات و موانع بیش از ۸ مورد از واحدهای تولیدی و خدماتی راکد و نیمه فعال مورد بررسی قرار گرفت که از جمله این شرکت ها، الکترونیک پردازش با تولید انواع بردهای خودرو با تصویب کاهش نرخ سپرده نقدی از ۲۰درصد به ۱۰درصد از بانکهای رفاه کارگران و تجارت رفع مانع شد‌‌ . همچنین بدهی شرکت مصنوعات چوبی بیگناه از بانک رفاه کارگران و تسهیلات فراورده های لبنی آهنگر از بانک تجارت تعیین تکلیف شد.

در ادامه پرونده های بدهی بانکی فرناز مغان (تولیددستمال کاغذی)،تامین برق سبلان درب آریا( درب و پنجره) ،مشکل مالیاتی اطلس سبلان( انواع سنگبری) ، تعیین تکلیف مالیات و پرداخت تسهیلات فراورده های لبنی شرکت جیران سوت، و نیز مشکل تسهیلات بانکی تولید انواع لامپ حسن عباسی از بانک سپه با حضور نماینده گان تام الاختیار دستگاه های مرتبط و نماینده بانکهای عامل مورد بررسی و تعیین تکلیف شد.


١٨:٣٠ - چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٦١١    /    تعداد نمایش : ١٢٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩