نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩

اخبار > سند جامع توسعه ای استان اردبیل بررسی شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور استاندار و معاون وزیر صمت؛

سند جامع توسعه ای استان اردبیل بررسی شد

با حضور استاندار و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت  سند جامع توسعه ای استان اردبیل بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در این نشست گفت: آمایش سرزمینی  و سند جامع توسعه ای  استان اردبیل با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیم منطقه ای و  متناسب با ظرفیت های موجود تدوین شده است.

وی افزود:  بر اساس ظرفیت های  موجود در شهرستان های استان اردبیل سند جامع توسعه ای در بخش های گردشگری، صنعتی، کشاورزی و خدماتی برنامه ریزی و تدوین شده است.

وی با بیان اینکه به فرمانداری ها بر طبق برش شهرستانی برنامه داده ایم گفت: پروژه ها و طرح هایی که  در استان اردبیل اجرا می شود باید خروجی اشتغال مولد داشته و با هدف ایجاد اشتغال پایدار برنامه ریزی می شود.

استاندار اردبیل افزود: در سال 96برای سال 97قول ایجاد20 هزار شغل را در استان داده بودیم که بنا به دلایل افزایش نرخ ارز و شرایط اقتصادی بیش از 18هزار شغل در بخش های مختلف راست آزمایی شد که در بخش صنعت بیش از 86 درصد محقق شد.

وی برنامه ریزی برای  سال 98 را متفاوت از سال گذشته برشمرد و افزود: در سال 98 علیرغم اینکه ایجاد شغل پایدار با برش شهرستانی جزو اولویت های اصلی ما بود تا بحال بیش از 12هزار شغل در بخش های مختلف کشاورزی، گردشگری و صنعت ایجاد شده است و تا پایان سال به 18 هزار شغل می رسد.

بهنام جو تصریح کرد: طرح های بزرگی که در حال اجراست وسرمایه گذاران برنامه ریزی هایی که انجام داده اند در صورت تکمیل پروژه ها 30 هزار شغل که در بخش صنعت بالای15 هزار شغل در سال 99 در استان اردبیل ایجاد می شود.

رییس شورای برنامه ریزی استان اردبیل در این جلسه گفت: چند پتانسیلی که در حال تحقق است ایجاد منطقه آزاد تجاری در صورت تایید شورای نگهبان یک پتانسیل بزرگی است  و با معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان در راستای ایجاد شهرک صنعتی مشترک در شمال استان جلساتی برگزار شده است و طی توافقی عملیات اجرایی این پروژه برگ آغاز می شود.

اکبر بهنام جو ادامه داد: بر اساس مجوزهای صادر شده ایجاد شهرکهای خصوصی صنعتی و نواحی صنعتی در شهرهای کوچک صادر شده و در بیشتر شهرستان ها طرح های خوبی با اشتغال زایی مناسب آغاز شده و در سال های آتی نیجه ان را خواهیم دید.

زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در خصوص پیگیری و مساعدت طرح های استان قول مساعد داد و مقرر شد در روزهای آتی سفری در این راستا به استان اردبیل داشته باشد.


١٦:٠٨ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٦٥٩    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩