نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩

اخبار > ماهیت دانشجویی مطالبه گری در حوزه های مختلف است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اددبیل:

ماهیت دانشجویی مطالبه گری در حوزه های مختلف است

استاندار اردبیل گفت: دانشجویان قشر آگاه جامعه و جمعیت فعال و پویا هستند که ماهیت اصلی این طیف مطالبه گری در حوزه های مختلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در نشست صمیمی و هم اندیشی با شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اظهار کرد: گرچه دانشجویان امروزی با دانشجویان دهه های گذشته از نگاه های مختلف متفاوت هستند اما شور ،شعور ، تحرک و نشاط در دانشگاه ها باعث پ یایی و نشاط در جامعه می شود.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی بعد از انقلاب اسلامی شکل واقعی خودش را پیدا کرد گفت:اهمیت به جایگاه دانشجویان در زمینه مطالبه گری و حل مشکلات می تواند بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

استاندار اردبیل بسیج دانشجویی را دلسوزان جامعه بر شمرد و گفت: ۱۶آذر بهانه ای برای با دانشجویان بودن است تا حرف های آنها را از نزدیک بشنویم و درد و دل کنیم در واقع ۱۶ آذر نماد مبارزه با استکبار و تداعی خیانت های آمریکا در ایران است.

وی ظرفیت دانشجویان در بخش های مختلف را قابل تحسین دانست و افزود: تحمل همدیگر از بعدهای مختلف و اتحاد و هم فکری در به ثمر رساندن اهداف مشترک از ویژگی های بارز دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل است.

اکبر بهنام جو تصریح کرد:علیرغم همه مشکلات اقتصادی در کشور در سایه اتحاد و هماهنگی مسوولان استان در زمینه عمرانی و اقتصادی رشد قابل توجهی در استان وجود دارد بطوری که بیش از ۲۰۰درصد سرمایه گذاری در بخش صنعت و کشاورزی اتفاق افتاده و جز ۵ استان برتر کشور در این حوزه پیشتاز است.

وی دانشجویان را چشم بیدار جامعه بر شمرد و گفت: قشر فرهیخته و نخبه جامعه دانشجویان هستند و هدایت افراد به سمت توسعه و پیشرفت توسط این قشر و اساتید دانشگاه امکان پذیر است.

بهنام جو در رابطه با احداث خوابگاه دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این خوابگاه با۲میلیارد تومان اعتبار در حال توسعه است و یک میلیارد تومان نیز یکی از خیرین شهر به زودی پرداخت می کند که مشکل دانشجویان حل شود.

استاندار اردبیل به سوالات متعدد دانشجویان بسیجی در رابطه با میزان سرمایه گذاری و اشتغال در استان، نحوه واگذاری کشت و صنعت، پیشگیری آسیب های اجتماعی، ارج گذاری به جایگاه دانشجویان، تکریم دانشجویان و ارتقای علم و دانش در دانشگاه ها ، میزان سرمایه گذاری در راه های مواصلاتی و پیشرفت فیزیکی راه آهن اردبیل_میانه و سایر موارد پاسخ داد.

گفتنی است جلسه هم اندیشی استاندار اردبیل با دبیران و اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو در محل سالن باهنر استانداری اردبیل برگزار شد.


١١:٥١ - جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٦٩٦    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩