نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨

اخبار > افتتاح طرح های مهم اقتصادی در سفر رییس جمهور به استان اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار عنوان کرد:

افتتاح طرح های مهم اقتصادی در سفر رییس جمهور به استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: سفر رئیس جمهور به استان اردبیل یکروزه و با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح های مهم اقتصادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در گفت و گویی خبری افزود: به دلیل برودت هوا  دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نمی شود.

وی بیان کرد:تلاش شده در این سفر برنامه  مناسبی تدوین و اعتبارت خوبی برای تمامی شهرستان ها جذب شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در بحث زیر ساخت ها و راههای استان که یکی از درخواست های موکد مردم می باشد ، تلاش می کنیم اعتبارات مناسبی جذب کنیم.

بهنام جو تصریح کرد: توجه به  راه  هم به جهت تامین  امنیت جانی مردم و هم  تامین زیرساخت های  گردشگری ، صنعت و کشاورزی استان ضروری است.

استاندار اردبیل بیان کرد: تلاش می کنیم  برای تمامی جاده های مواصلاتی اعم از شمال استان و شهرستان های پارس آباد ، بیله سوار و مشگین شهر، جاده سرچم و نیر به سراب و تونل حیران  اعتبارات خوبی جذب کنیم.

وی ادامه داد:در حال حاضر ۱۲۰ کیلومتر جاده چهار خطه در استان داریم که ۵۰ کیلومتر هم امسال به این میزان افزوده می شود.

بهنام جو گفت: تلاش می شود این روند و چهار خطه شدن سالانه ۵۰ کیلومتر از راههای استان ادامه یابد.

وی ادامه داد: در بحث اجرای راه آهن نیز توانسته ایم کسری اعتبار با توجه به افزایش قیمت ها را از طریق کمک های دولت تامین کنیم.

استاندار اردبیل گفت: علاوه بر این در بخش صنعت نیز نزدیک ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان  مصوبه برای دریافت تسهیلات  داریم که در تمامی شهرستان های استان مصوب شده است.

وی اظهار کرد: در سفر رئیس جمهوری کامیون سازی مشگین شهر،سد احمدبیگلو ، بیمارستان پارس آباد بیمارستان اردبیل ، کارخانجات نساجی و فاز دوم نئوپان خلخال افتتاح می شود.

استاندار اردبیل  افزود: شروع فروسیلیس خلخال و سد بفراجردنیز از جمله پروژه هایی است  که ۱۴۰۰ نفر اشتغالزایی خواهند داشت.

 وی بیان کرد:سد گیوی هم پایابش مشخص شده  و به زودی اجرای آن آغاز می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در شهرستان گرمی هم  پروژه هایی چون شیرآلات و جاده ها و  دریاچه گیلارلو از جمله پروژه های افتتاحی در سفر رئیس جمهوری خواهد بود.

وی بیان کرد: در شمال استان در بخش گلخانه تا سال گذشته ۱۲ هکتار گلخانه داشتیم که در حال حاضر شهرک گلخانه ای ۱۵۰۰ هکتاری  انقلابی  در این خصوص در شمال استان ایجاد کرده است.

بهنام جو گفت: سالانه  ۱۰ هزار هکتار از پایاب سد خداآفرین نیز در این سفر  توسز مسوولان ارشد حوزه کشاورزی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در خصوص حق و حقوق عشایر کشت و صنعت مغان نیز رفع مشکلات آنان ، موضوع در کمیسیون لوایح و اقتصاد دولت مصوب شده است.


٠٠:٢٤ - سه شنبه ١٠ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٨