نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩

اخبار > حمایت از سرمایه گذاران شهرک های صنعتی دولتی و خصوص باید متعادل شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل:

حمایت از سرمایه گذاران شهرک های صنعتی دولتی و خصوص باید متعادل شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: حمایت از سرمایه گذاران شهرک های صنعتی دولتی و خصوصی ضروری بوده و در این راستا باید تعادل رعایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندار اردبیل، ارژنگ عزیزی در جلسه حفظ حقوق بیت المال افزود: در واگذاری اراضی برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرکهای صنعتی دولتی زمین مورد نیاز همراه با زیرساخت ها در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در شهرک های صنعتی خصوصی که در حال حاضر در استان شش مورد است، سرمایه گذار مربوطه خود اقدام به تهیه زمین به قیمت معمول منطقه می کنند، عدم تعادل در حمایت از سرمایه گذاران بارز می شود.

عزیزی اظهار کرد: توجه به رعایت حد نصاب در اراضی ملی و دولتی ضروری بوده و باید در صورت امکان استقرار در محدوده ی شهری نباید به سراغ اراضی ملی رفته و توقع ایجاد نشود.

معاون استاندار اردبیل در ادامه این جلسه نظارت بر برداشت معادن را ضروری دانست و افزود: لازم است دستگاههای مرتبط با تعامل نظارت را بیشتر کرده و روند برداشت را کنترل کنند.

رییس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه حفظ بیت المال و اراضی ملی با نگاهی دلسوزانه و متعهدانه مورد تاکید قرار داد و گفت : هر یک از حوزه ها و دستگاههای نظارتی و حقوقی باید قبل از بروز تخلف جلوی وقوع را گرفته و از میزان ورودی پرونده های تخلف به دستگاه قضایی بکاهند.

ناصر عتباتی به تخلفات انجام گرفته در از بین بردن اراضی کشاورزی و منابع طبیعی از:سوی برخی سودجویان اشاره کرد و افزود: نباید به دلایل غیر ضروری و احداث واحدهای مسکونی و گردشگری اراضی کشاورزی و پوشش گیاهی را تخریب کنیم.

وی بیان کرد: اراضی کشاورزی به دلیل تولید مواد غذایی برای استان  از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای حفظ خودکفایی در این خصوص از تخریب این اراضی جلوگیری و با متخلفان برخورد می شود.

عتباتی با بیان اینکه در بحث زمین خواری نیز دنبال دانه درشت ها هستیم، اظهار کرد: با افرادی که با استفاده از وضعیت غالب بر مردم استفاده می کنند ، با همکاری دستگاههای مختلف بازرسی و نطارتی برخورد می شود.

وی تصریح کرد: برخورد ها باید جدی و بازدارنده بوده و از بروز خسارت برای مردم و از دست دادن اموال آن ها جلوگیری شود.


١٨:١٨ - چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٥٥٠    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩