نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > عادی سازی کرونا در شرایط فعلی خطرناک است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

عادی سازی کرونا در شرایط فعلی خطرناک است

استاندار اردبیل گفت:عادی سازی وضعیت کرونا در شرایط فعلی بسیار خطرناک است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد کرونای استان اظهار کرد: با عادی انگاری و کم توجهی به وضعیت شیوع ویروس کرونا احتمال ورود به پیک چهارم زیاد است و برای این شرایط شهرداران همه شهرستان ها و به تناسب آن دهیاران در روستاها در بهترین نقطه شهر و روستا به تبلیغ نحوه عمل به دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر مدیریت کرونا با همکاری کادر درمان، ستاد مقابله با کرونا، قرارگاه شهید سلیمانی و مردم به وضعیت مناسب نزدیک شده اما استان نباید با کم توجهی به وضعیت قرمز برگردد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه قرارگاه شهید سلیمانی و بسیجیان ۹۷ درصد جمعیت استان را غربال کرده اند اظهار کرد:۹۷ درصد از جمعیت استان  با مشارکت نیروهای بسیج و عوامل بهداشتی ، درمانی غربالگری کرونا شده و در این مدت۲۰ هزار مورد پیگیری تلفنی نیز در خصوص آگاهی بخشی به افراد پرخطر انجام گرفته است.

وی ادامه داد: مردم فهیم استان در همه حال با مسوولان همکاری می کنند و باید پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها بخوبی برای مردم اطلاع رسانی شود.

بهنام جو تصریح کرد: اگر برای مردم خوب اطلاع رسانی شود بطور یقین این قشر برای پیشگیری از مبتلا به کرونا و حفظ جان عزیزان خود با ستاد مقابله با کرونا همکاری خواهند کرد.

او اضافه کرد: با تبلیغات به موقع در تلویزیون شهری در سطح شهر، بنرهای نصب شده، صدا و سیما، رسانه های مکتوب و شبکه های اجتماعی می توانیم جلوی بیشتر خسارات ناشی از این ویروس منحوس را بگیریم.

استاندار اردبیل گفت: در آستانه عید نوروز حضور مردم در بازار برای خرید افزایش می یابد و در این ایام محدودیت ها و دستورالعمل های جدید کرونا در سطح شهر اطلاع رسانی می شود.

استاندار اردبیل گفت: ۱۶۰ نفر در تخت های ویژه کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که این میزان نه تنها افزایش نیابد بلکه تا عید نوروز کاهش پیدا کند .

وی ادامه داد: مردم و مسوولان با رعایت تمام اصول بهداشتی و دستورالعمل ها تا پایان این ویروس تحمل کنند تا شاهد محدودیت شدید در بازار خرید و مراکز اقتصادی نشویم و از مردم انتظار داریم تا موقعیت سفید و تزریق واکسن کرونا ستاد مقابله با کرونا و کادر درمان را حمایت کنند.


١٠:٠٨ - جمعه ٢٤ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٧٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٩