نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با تخصیص 350 میلیون دلار


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش عملکرد عمرانی دولت یازدهم در استان اردبیل (8)

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با تخصیص 350 میلیون دلار

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: عملیات اجرایی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با تخصیص 350 میلیون دلار به طور رسمی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، علی آذرنژاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان در زمینی به مساحت 75 هکتار احداث شده که بخش گازی نیروگاه شامل 6 واحد و هر کدام با ظرفیت تولید 159 مگا وات (اسمی) و 130 مگاوات عملی جمعا 780 مگاوات تولید برق می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در ادامه گفت: بخش عظیمی از انرژی و حرارت ناشی از مصرف سوخت در این فرآیند بلااستفاده وارد طبیعت می شد و عملا توازن بین انرژی مصرفی و برق تولیدی برقرار نبود طوری که 67 درصد پرت حرارت و انرژی وجود داشته و نیروگاه بخش گازی فقط 33 درصد راندمان تولید داشته است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: با احداث و راه اندازی بخش بخار نیروگاه که متشکل از سه واحد 150 مگاوات می باشد ، جمعا 450 مگاوات به ظرفیت برق تولیدی افزوده خواهد شد و در راستای اجرای این پروژه 350 میلیون دلار تامین منابع شده و اخیرا از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور محترم ابلاغ گردیده است .


١٢:٥٧ - سه شنبه ٢٩ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٢٠٥٤٩    /    تعداد نمایش : ١٥٨٧خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧