نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > رشد قابل توجه شاخص هاي توسعه روستايي استان اردبيل


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل خبر داد:

رشد قابل توجه شاخص هاي توسعه روستايي استان اردبيل

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار اردبيل گفت: اجراي ١٣٤ طرح آبرسانی روستایی با اعتبار ٦٤٠ میلیارد ریال که با اتمام آنها، ١٨ هزار و ٩٠٠ نفر از جمعیت روستایی از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، علی آذرنژاد افزود: شاخص برخورداری جمعیت روستایی از آب آشامیدني 2/75درصد افزایش یافته و به ٧٢/٥ درصد رسيد.

وی همچنین به موضوع راه روستایی اشاره کرد و گفت: 30 عنوان پروژه ساخت راه شوسه با اعتبار 330 میلیارد ریال به اجرا درآمده  و شاخص برخورداری در طول دولت یازدهم به میزان 9/2 درصد افزایش یافته و به 92 درصد رسیده است  و همه روستاهای بالای 10 خانوار برخوردار شده اند.

آذرنژاد در ادامه افزود: با افزایش 2/9 درصدی شاخص، میزان برخورداری استان اردبیل از راه شوسه روستایی بیش از میانگین کشوری(٧٨ درصد) به ٩٢ درصد افزایش یافت. همچنین ٤٥ پروژه با صرف ٦٦٠ میلیارد ریال اعتبار براي آسفالت راه روستایی به اجرا درآمد که با اجرای این طرح‌ها ٢٨هزار نفر جمعیت روستایی از خدمات آسفالت راه روستایی بهره‌مند شدند.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار اردبيل خاطرنشان کرد:  با اجرای این طرح‌ها شاخص برخورداری راه آسفالت روستایی ٨/١ درصد افزایش یافت و به 85 درصد رسید،  میانگین کشوری دراین زمینه ٦٨ درصد است.

وی درخصوص برخورداری روستاها از گاز طبیعی گفت: برخورداری ٣١١ روستای استان از گاز طبیعی در دولت یازدهم، با اعتبار یک هزار و ٤٢٠ میلیارد ریال انجام شده و عملیات در ٤٠٨ روستا ادامه دارد و در مجموع 2100 میلیارد ریال در امور زيربنايي گاز استان در طول دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

آذرنژاد اشاره کرد که شاخص برخورداری جمعیت روستایی استان از گاز ٧٥ درصد و در کشور ٦٤ درصد است که ١٩ درصد آن دراین دولت محقق شده است.


١٠:٥٤ - پنج شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٢٠٧٧٢    /    تعداد نمایش : ١٧٢٠خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧