نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

اخبار > سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومانی برای تولید ادوات کشاورزی و حمل و نقل سنگین اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومانی برای تولید ادوات کشاورزی و حمل و نقل سنگین اردبیل

در اولین ماه از سال تولید و اشتغال ، با حضور  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ،  استاندار اردبیل ،  نمایندگان مردم  شهرستان های اردبیل ، نیر و نمین و سرعین  در مجلس شورای اسلامی وبرخی مدیران کل استان کلنگ احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی ،حمل ونقل سنگین و فوق سنگین  در شهرک صنعتی شماره 2 به زمین زده شد.

 به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجید خدابخش  استاندار اردبیل ، در آئین  کلنگ زنی  احداث کارخانه تولید ادوات کشاورزی و حمل و نقل سنگین و فوق سنگین در محل شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل رو به صنعتی شدن می رود واهتمام جدی در مسئولان استان برای حمایت از واحدهای تولیدی، صنعتی  وسرمایه گذاری وحود دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سال 96  به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  از سوی مقام معظم رهبری گفت: کلیه مراحل اداری صدور مجوزهای لازم برای احداث این کارخانه در کمترین زمان ممکن انجام گرفته است.

دکتر خدابخش با بیان اینکه واحد تولیدی و صنعتی زمانی موفق خواهد بود که وارد مرحله صادرات قرار گیرد وبا افزایش کیفیت محصولات تولیدی خود قدرت رقابت داشته باشد ، اظهار داشت:کارخانه تولید ادوات محبی ، محصولات تولیدی خود را که با استفاده از دستگاه های داخلی انجام می دهند به کشورهای خاورمیانه ، آسیایی وکشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می کنند.

استاندار اردبیل گفت: این پروژه در مساحتی بالغ بر دو هکتار و  اشتغالزایی برای 400 نفر در مرحله نخست و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 30 میلیارد تومان اعتبار برای تولید ادوات کشاورزی و حمل و نقل سنگین و فوق سنگین از جمله تریلر‌های کمرشکن و فوق کمرشکن طراحی شده است که به طور حتم در بخش کشاورزی و حمل ونقل استان و کشور بسیارمفید خواهد بود.

رئیس شورای اداری استان افزود:با اجرای فازهای بعدی افزایش اشتغال این کارخانه به 1500نفر نیز امکان پذیر است که امیدواریم با حمایت های انجام گرفته و پرداخت تسهیلات لازم کارخانه تولید ادوات کشاورزی وحمل ونقل محبی به بزرگترین کارخانه تولیدی واشتغال زائی استان تبدیل شود.

گفتنی است با آغاز تولیدات این کارخانه علاوه بر کاهش هزینه تمام شده تولید ادوات کشاورزی وحمل ونقل سنگین و فوق سنگین و جلوگیری از خروج ارز از کشور ، با صادرات محصولات تولیدی این کارخانه ،ارز قابل توجهی وارد اقتصاد کشور می شود.

 

 


٠٨:١٥ - يکشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٨٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣٧٦خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧