سال نود و نه «سال جهش تولید»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

 

اخبار مهم
 • پیام تسلیت فرماندار پارس آباد در پی حادثه تروریستی شهادت دانشمند هسته‌ای ایران
  راه شهیدان ادامه خواهد داشت فرماندار پارس آباد طی پیامی حادثه تروریستی شهادت دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده را به خانواده وی و ملت شهید پرور ایران تسلیت گفت.

 • تولید ۴ میلیون اصله نهال در ایستگاه بذر و نهال پارس آباد
  پارس آباد مغان قطب تولید نهال درخت صنوبر تولید ۴ میلیون اصله نهال در ایستگاه بذر و نهال پارس آباد ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدید از مزارع تولید نهال در ایستگاه بذر و نهال شهرستان از تولید ۴ میلیون اصله نهال در این ایستگاه خبر داد و گفت احیای جنگل ها به عنوان ریه های محیط زیست و غنی سازی منابع طبیعی تقویت صنایع سلولزی از اهداف این طرح می باشد.

 • پارس آباد مغان محور توسعه و بهبود بذر و تولیدات گیاهی در کشور
  ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدیدی که از مزارع و انبار بذر سورگوم داشت با بیان اینکه ۱۰۰% بذر مورد نیاز کشور برای تولید سرگوم در شهرستان پارس آباد تولید و هم اکنون در انبارها موجود است گفت توان تخصصی و ظرفیت آبی و خاکی شهرستان پارس آباد باعث شده بهترین بذر ها برای توسعه و بهبود تولیدات گیاهی در این شهرستان تولید شود.

 • مهمانی ها و دید و بازدید شبانه در رتبه اول عوامل شیوع و ابتلا به کرونا
  ناقضان قانون منع تردد نقره داغ شدند مهمانی ها و دید و بازدید شبانه در رتبه اول عوامل شیوع و ابتلا به کرونا ۱۷۰ خودرو متخلف از ساعت ۹ شب تا ۴صبح امروز توسط دوربینهای شهری ثبت و جرایم ۲۰۰ هزار تومانی برای آنها صادر شد.

 • بیش از ۹۰ درصد ذرت بذری کشور در شهرستان پارس آباد تولید شد
  زیر ساختهای تولید بذر در شهرستان پارس آباد تقویت شده است بیش از ۹۰ درصد ذرت بذری کشور در شهرستان پارس آباد تولید شد ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدید از از کارخانه تولید بذر ذرت و سویا در شهرستان پارس آباد گفت ۱۰۰ درصد بذر مورد نیاز سویای استان اردبیل و ۹۰% بذر ذرت مورد کشور در شهرستان پارس‌آباد تولید می شود.

اخبار > استاندار اردبیل: عشایر کشت بهاره را در زمین تحت مالکیت خود انجام می دهند


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار تعدادی از روسای طوایف و ریش سفیدان و نمایندگان عشایر مغان با استاندار اردبیل

استاندار اردبیل: عشایر کشت بهاره را در زمین تحت مالکیت خود انجام می دهند

استاندار اردبیل:
عشایر کشت بهاره را در زمین تحت مالکیت خود انجام می دهند


استاندار اردبیل گفت: صدور سند واگذاری اراضی به عشایر غیور مغان بعد از مصوب هییت دولت پیگیری می شود و عشایر کشت بهاره را در اراضی تحت مالکیت خود انجام می دهند.


به گزارش پایگاه اطلاعی رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در دیدار روسای طوایف و ریش سفیدان عشایر مغان که در بخشداری اسلام آباد برگزار شد اظهار کرد:دغدغه اصلی عشایر رسیدن به حقوق عرفی خود بیش از ۴۰سال انتظار بود که خوشبختانه با پیگیری های شبانه روزی و با تصویب هیئت دولت محقق شد.


وی با بیان اینکه این قول به دلیل شیوع کرونا چند ماه به تعویق افتاد افزود: اراضی واگذاری به عشایر محدوده کشت و صنعت باید از زمین های کشت و صنعت تفکیک شود و در اختیار این طیف غیور قرار گیرد.


استاندار اردبیل با اشاره به اینکه نقشه تفکیک اراضی طی جلسات متعدد مشخص شده است گفت: این اراضی حق بلاشک عشایر بوده که سالیان سال مورد گلاله قرار گرفته بود که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با پیگیری های انجام شده محقق می شود و قبل از پایان دولت دوازدهم برای همه واجدین شرایط مستقر در منطقه سند مالکیت صادر می شود.


وی ضمن تقدیر از راهنمایی های نماینده ولی فقیه در استان و همکاری نمایندگان تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم آرامش، امید و آسایش را برای خانواده های عشایر ایجاد کنیم و هیچ مشکلی برای تفکیک اراضی عشایر وجود ندارد.


اکبر بهنام جو ادامه داد: باطل شدن واگذاری کشت و صنعت هیچ تاثیری در تفیک زمین های عشایر و حق آنها ندارد چرا که مصوبه دولت برای حق عرفی آنها این است که از زمین های کشت و صنعت کسر و به اسکان، اراضی کشت و دامپروری عشایر اضافه شود.


این مسوول نحوه واگذاری را بسیار ساده بر شمرد و گفت: خوشبختانه زمین تخصیص داده شده به عشایر بین سازمان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن تقسیم شده و این دستگاه ها با شناسایی افراد واجد شرایط زمین های مشخص شده را طبق نقشه در اختیار عشایر قرار می دهند.


استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه رضایت خداوند و رضایت مسوولان، رضایت عشایر است افزود: همه ما در راستای ایجاد آرامش و رضایت عشایر زحمت کش تلاش می کنیم و بطور قطع این تقسیم بندی اراضی بین عشایر به نفع این طیف از اهالی خواهد بود.


در این دیدار چهار تن از روسای طوایف و معتمدان روستاهای محدوده کشت و صنعت مغان پیشنهاد و مشکلات خود را مطرح کردند و از پیگیری های دلسوزانه استاندار محترم و مسئولان استانی و شهرستانی برای احقاق حقوق عشایر قدردانی کردند

 

 


٢٠:٣١ - پنج شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٧٥١    /    تعداد نمایش : ١٦٨کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

شنبه ٠٨ آذر ١٣٩٩
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٨ آذر ١٣٩٩