چاپ        ارسال به دوست

در راستای ایمن سازی جامعه؛

بسیج عمومی برای واکسیناسیون خانواده بزرگ آموزش و پرورش

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل بیش از ۲۲۰هزار دانش آموز دارد و با احتساب والدین دانش آموزان و معلمان ۶۰۰هزار نفر در این خانواده بزرگ حایز دریافت واکسن هستند و باید همه بسیج شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس (ع) استان، اظهار کرد: خانواده بزرگ آموزش و پرورش باید با اطلاع رسانی و اعلام همگانی در راستای دریافت واکسن کووید ۱۹ جهت ایمن سازی عمومی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه این تعداد از جمعیت باید تحت نظارت آموزش و پرورش واکسینه شوند افزود: آموزش و پرورش استان با شناسایی خانواده ها و معلمانی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند باید با در نظر گرفتن مشوق ها و حتی با اعمال اجبار واکسینه کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه استان اردبیل نسبت به هفته های گذشته وضعیت خوبی پیدا کرده  چهار شهرستان به رنگ نارنجی و هفت شهرستان نیز به رنگ زرد در آمده اند.

او با اشاره به اینکه تزریق واکسن در روستاها و حواشی شهرها خانه به خانه انجام می شود گفت: در هفته گذشته میزان بستری ها از ۶۴درصد به ۴۴ درصد رسیده است، در واقع از ۸۵۰نفر بستری به ۲۷۰نفر رسیده که یک سری از افراد بستری موقت نیز با توجه به افزایش و آزاد شدن تخت ها بستری شده اند. 

بهنام جو افزود: تزریق واکسن در استان شتاب بیشتری گرفته در افراد ۴۰ سال به بالا وضعیت خوب است .

استاندار اردبیل از مردم استان اردبیل خواست در دریافت واکسن حساسیت به خرج داده و در ایجاد ایمنی عمومی، کادر درمان را یاری کنند.

وی تصریح کرد: نگرانی ما برای افراد زیر ۴۰ سال است در این راستا باید اقدامات ویژه و جدی تر در رابطه با واکسیناسیون انجام شود.

در این جلسه فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و سایر اعضای جلسه گزارش عملکرد و پیشنهادهای خود را ارایه دادند.


١١:٣٣ - دوشنبه ٥ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٢٢٧    /    تعداد نمایش : ١٣٩خروج