چاپ        ارسال به دوست

درآمد پایدار برای شوراها و شهرداری ها ضرورت دارد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: شوراها باید برای دستیابی به منابع مالی پایدار و بدون دغدغه برنامه داشته باشند چرا که این موضوع برای تداوم فعالیت ضرورت دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید کمال الدین میرجعفریان در مراسم تحلیف اعضای هیات رییسه شورای اسلامی استان اردبیل اظهار کرد:شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها با جذب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، بستر را برای درآمدزایی و اشتغال پایدار فراهم کنند.
وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی استان نماینده تمام نقاط استان هستند افزود: استان اردبیل ۱۲ شهرستان دارد و از هرکدام یک نفر به عنوان نماینده یک پازل را تشکیل می دهند و ناکارآمدی یکی از اعضا باعث ‌نقص و ضعف سایر اعضا شده و پازل مورد نظر نیز به درستی چیده نخواهد شد.
میرجعفریان ادامه داد: در شورای اسلامی استان نباید تفکر منطقه ای حاکم شود بلکه اعضای حاضر نماینده کل استان هستند و باید برای کل استان اردبیل از شمال تا جنوب برنامه داشته باشند.
وی با بیان اینکه پارلمان محلی نشات گرفته از رای و اراده مردمی است افزود:  این اعضا ضمن اینکه باید به رای مردم احترام قایل شوند در راستای عدالت، اخلاق و حقوق شهروندی در چارچوب مقررات گام بردارند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه اعضای شورا باید با همگرایی الگویی برای سایر ارگان ها باشند ادامه داد: با آسیب شناسی ضعف ها و نارسایی های گذشته و با حل مشکلات به جا مانده می توان گامی مطمئن و مهم به جلو برداشت.
میر جعفریان با بیان اینکه پس از قبول مسوولیت در استان تمام کارها با جدیت پیگیری می شود تصریح کرد: تمام مصوبات و پرونده های جلسات و کمیسیون ها و بحث های دیگری از قبیل راه، انرژی و غیره به روز شده و برای عملیاتی نمودن این موضوعات اقدامات میدانی و گام های اساسی برداشته شده است.

اعضای هیات رییسه شورای اسلامی استان اردبیل انتخاب شدند

در ادامه با حضور نمایندگان شورای اسلامی شهر و روستاهای ۱۲ شهرستان استان اعضای هیات رییسه و نمایندگان شورای عالی استان ها انتخاب و معرفی شدند.
در این جلسه بعد از مراسم تحلیف و تعیین هئیت رییسه، ابراهیم صفری عضو شورای شهر اردبیل با ۱۲ رای و با اجماع اعضا به عنوان رییس شورای اسلامی استان انتخاب شد.
همچنین شهناز شاطری از شهرستان خلخال به عنوان نائب رییس و ناصر پناهی به عنوان منشی با اکثریت آرا انتخاب شدند.
در ادامه نیز محمود زنده دل عضو شورای شهر سرعین و ناصر نعمتی نماینده شهرستان نیر به مدت ۴ سال برای شورای عالی استان ها انتخاب و معرفی شدند.
در این جلسه نماینده  شورای حل اختلاف و نمایندگان کمسیون تطبیق نیز با رای گیری مخفی انتخاب و معرفی شدند.


١٩:٣١ - يکشنبه ٣٠ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٥٣٠    /    تعداد نمایش : ١٣٨خروج