نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧

اخبار > استاندار اردبیل بر بکارگیری مشاوران مکان یابی و مالی در طرح های صنعتی استان تاکید کرد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل بر بکارگیری مشاوران مکان یابی و مالی در طرح های صنعتی استان تاکید کرد

استانداراردبیل گفت: نهادینه شدن فرهنگ بکارگیری مشاوران مکان یابی و مالی در سرمایه گذاری ها لازمه اجرای موفق طرح های صنعتی و در نتیجه تسهیل مسیر توسعه استان می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجید خدابخش شامگاه چهارشنبه در نشست خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل موسوم به پنجره واحد افزود : حدود 90 درصد از مشکل مربوط به سرمایه گذاری ها در استان اردبیل به لحاظ عدم استفاده از مشاوران مکان یابی و نیز مشاوران مالی است.

وی با بیان اینکه استفاده از نظر مشاوران مکان یابی به معنی تعیین شهرستان محل سرمایه گذاری ازسوی این مشاوران نیست، اظهار کرد: مشاوران بطور صرف زمین مناسب از هر لحاظ را برای سرمایه گذاری درشهرستانی که خود سرمایه گذار علاقه مند به احداث واحد صنعتی و تولیدی در آن است شناسایی و تعیین می کنند.

استاندار اردبیل افزود: مشاوران مکان یابی زمین های مناسب را برای ساخت واحد تولیدی از جهات گوناگون و دارا بودن ملزوماتی مانند آب ؛ برق ؛ راه ارتباطی ؛ گاز و نداشتن مغایرت با مسایل محیط زیستی شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی می کنند.

وی ادامه داد: همانگونه که در مسایل مربوط به دعاوی قضایی استفاده از وکیل برای طرفین دعوا الزامی می باشد بهره گیری از مشاوران ذیصلاح در ارتباط با یافتن مکان مناسب سرمایه گذاری و نیز رتق و فتق مسایل مالی از بروز مشکل در آینده جلوگیری می کند.

دکتر خدابخش افزود: سرمایه گذران باید قبل از هر اقدامی در پی یافتن مشاور مکان یابی باشند که تمام مسایل و ملزومات مربوط به مکان ساخت واحد تولیدی وصنعتی را استخراج و به شکل یک گزارش مستند به آنها و نشست پنجره واحد ارایه دهند.

استاندار اردبیل گفت : دولت برای پیشگیری از مشکل برای سرمایه گذاران در شهرهای گوناگون ، شهرک های صنعتی را تعریف و احداث کرده اما عده ای از سرمایه گذاران به خاطر ارزانی زمین در خارج از محدوده این شهرک ها اقدام به عملیات احداث واحد تولیدی می کنند و این درحالی است که بسیاری از آنها از مشاوران مکان یابی نیز بهره نمی گیرند و بطور قطع در ادامه این راه دچار انواع مشکل ها می شوند.

وی افزود: در بسیاری از استانها اکنون شهرک های مختلف مانند شهرک مرغداری ، گاوداری ، گل و گیاه و ... تعریف شده است که چنین ضوابطی در آنها وجود ندارد و افراد علاقه مند ، سرمایه گذاری هایشان رادر آن مکان ها انجام می دهند.

دراین نشست تعدادی از صاحبان سرمایه و نمایندگان بخش خصوصی مشکلات خود را در ارتباط باسرمایه گذاری مطرح و پاسخ ها و راهنمایی های لازم را از استاندار اردبیل و سایر مدیران ذیربط دریافت کردند.


١١:٤٦ - پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥١٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٩خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧