نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧

اخبار > ۱۰۸میلیارد تومان اعتبار دولتی برای شهرداری های استان پرداخت شده است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

۱۰۸میلیارد تومان اعتبار دولتی برای شهرداری های استان پرداخت شده است

استاندار اردبیل گفت: علاوه بر جذب بخشی  از بودجه شهرداری ها از محل عوارض و مشارکت بخش خصوصی بیش از ۱۰۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی برای شهرداری های استان اردبیل پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو در جلسه مشترک با اعضای شورای اسلامی و شهردار اردبیل در محل استانداری اظهار داشت: دولت برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرده و باید در جذب سرمایه گذار همه دستگاه ها نقش خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با بیان اینکه سهم شهرداری اردبیل از اعتبارات دولتی ۴۵ میلیارد تومان هست افزود: باید در راستای توسعه و آبادانی همه جانبه مرکز استان با الگو برداری از مراکز موفق و نوآوری در طرح ها بستر سرمایه گذاری های اشتغال زا را فراهم کرد.

مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه در سال آتی باید پروژه های نیمه تمام شهری با برنامه ریزی مناسب تکمیل شود گفت: اعضای شورای شهر و شهردار اردبیل بدور از حاشیه و گرایش به تفکر سیاسی خاص به فکر آسایش ، آرامش و خدمت به مردم باشند.

وی افزود: انتقال پادگان از مرکز شهر به خارج از محدوده و جذب سرمایه گذاران برج ساز در این منطقه می تواند به زیبایی و جذابیت شهر کمک کرده و نیز از میزان تراکم ترافیک شهری بکاهد.

استاندار اردبیل تعیین تکلیف دفن پسماند و زباله شهری را خواستار شد و اظهار داشت:وضعیت زباله و دفن پسماند با مشارکت بخش خصوصی و اخذ طرح های مناسب از شرکت های ذی صلاح باید هرچه زودتر انجام شود.

وی با یادآوری اینکه توسعه استان با ایجاد زیرساخت ها و آبادانی مرکز استان امکان پذیر است گفت: ایجاد زیرساخت های مناسب برای جذب مسافر و افزایش ماندگاری آنها در شهر اردبیل باید جز برنامه های شهرداری باشد و تشویق بخش خصوصی جهت احداث هتلهای چهار ستاره یا پنج ستاره نیز جز اولویت ها باشد.

مهندس بهنام جو ساماندهی طرح رودخانه بالیغلو را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با اجرای طرح های ماندگار و الگو گیری از طرح های موفق می توان این مسیر را به یک مسیر زیبا و توریستی شهر تبدیل کرد.

وی گفت: انتقال ساختمان استانداری اردبیل نیز به یک محل مناسب و ساماندهی محدوده این ساختمان می تواند در آینده دستور کار قرار گیرد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه ورودی های شهر اردبیل باید از لحاظ  یبایی و چشم انداز معماری مورد توجه قرار گیرد گفت: ایجاد فضای سبز مناسب، المان های مناسبتی، زیبا سازی محیطی و ساماندهی شغل های کاذب و مزاحم منظر شهری اردبیل را افزایش خواهد داد.

در جلسه شهردار اردبیل گزارش عملکرد شهرداری اردبیل را تشریح کرد و برخی از اعضای شورای شهر نیز طی سخنانی مشکلات شهری را ارایه دادند.


١٠:١٦ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٤٠٣    /    تعداد نمایش : ٢١٩خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.