نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨

اخبار > مبارزه با اعتیاد مواد مخدر وظیفه همگانی است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

مبارزه با اعتیاد مواد مخدر وظیفه همگانی است

استاندار اردبیل گفت: امروزه اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر یکی از بیماری های هزینه بردار جامعه است و مبارزه با آن جزء وظایف اصلی دستگاه ها و خانواده هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو در هفتمین همایش منطقه ای صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در سالن ولایت اظهار داشت: درحال حاضر اعتیاد بزرگترین تهدید در مقابل رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی، علمی و فرهنگی است باید با برنامه ریزی های لازم، رشد این عامل خطرناک متوقف شود.

وی بابیان اینکه حمایت از بیماران مبتلا به مواد مخدر تا بهبودی کامل ضروری است، گفت: تشکل های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی مرتبط باید با برگزاری جلسات متعدد راهکار مناسب و قطعی برای پیشگیری از این وضعیت خانمانسوز پیدا کنند.

مهندس بهنام جو جامعه سالم و توسعه یافته را عاری از اعتیاد دانست و گفت: زمانی از جامعه سالم و پویا برخوردار خواهیم بود که در آن اعتیاد نباشد و خانواده ها نسبت به این قضیه، دغدغه نداشته باشند.

وی توسعه مشارکت های مردمی را در مبارزه با موادمخدر بسیار با ارزش برشمرد و گفت: برای تشویق افراد بهبود یافته باید زمینه اشتغال توسط ارگان های مرتبط ایجاد شود و نگهداری این افراد مورد مراقبت قرار گیرد.

استاندار اردبیل بیان داشت: نقش آموزش و پرورش، دانشگاه ها و جامعه روحانیت در فرهنگ سازی و پیشگیری از اعتیاد حایز اهمیت است و باید برنامه و نقش این نهادها در این خصوص مشخص شود.

مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه نتایج این همایش باید در سال 98 اعلام شود، گفت: برگزاری همایش ها و جلسات در راستای مبارزه با مواد مخدر مناسب و مطلوب است به شرطی که منتج به نتیجه شده و از آمارهای ارایه شده کاسته شود.


١٦:٢٧ - سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٦١٧    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨