نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨

اخبار > راه ارتباطی کلور _درام سال ۹۹ به بهره برداری می رسد


  چاپ        ارسال به دوست

راه ارتباطی کلور _درام سال ۹۹ به بهره برداری می رسد

استاندار اردبیل گفت: مسیر گردشگری و بسیار زیبای خلخال، کلور، درام، طارم ، منجیل طبق روز شماری که نصب شده است تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان خلخال اظهار داشت: طرح کمربندی خلخال، مسیر کلور_ درام،جاده خلخال اسالم، جاده پونل ، جاده شال_ ماجولان به سمت ماسوله در این شهرستان انجام می شود به زودی شاهد خروج خلخال از بن بست ارتباطی خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه جاده کلور_ درام بدون گردنه پر پیچ و خم و بدون تونل است افزود: همه راه هایی که به استان منتهی می شود دارای گردنه و تونل هستند و مسافران در فصل زمستان با مشکلات عدیده ای مواجه مشوند در حالی که این مسیر کوچکترین مشکل برف گیری و مسدود شدن در زمستان را نخواهد داشت.

وی همچنین این مسیر را جز مسیرهایی دانست به لحاظ قرار گرفتن در کنار رودخانه در فصول مختلف سال جذابیت خاص داشته و برای مسافران تازگی خواهد داشت.

بهنام جو از تکمیل ۲۸ کیلومتر این جاده در سال آینده خبر داد و افزود: پیمانکار این قطعه تلاش مضاعف می کند تا زیرسازی ۲۸ کیلومتر از سه راه جعفرآباد تا روستای درفت تکمیل و عملیات اسفالت ریزی انجام شود.

استاندار اردبیل افزود: در این مسیر پنج دستگاه پل پیش بینی شده بود که سه دستگاه تکمیل شده و دو دستگاه دیگر در حال احداث می باشد.

استاندار اردبیل همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جاده شال_ ماسوله نیز ۳۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی اردبیل قرار گرفته که ۲۸ کیلومتر آسفالت، ۷ کیلومتر زیرسازی انجام شده که بعد از عید نوروز کلا سهم استان اردبیل تکمیل می شود.

وی ادامه داد: ۱۶ کیلومتر نیز توسط راه و شهرسازی استان گیلان ساخته می شود که دو شهر گردشگری ماسوله به خلخال را به هم متصل می کند.

اکبر بهنام جو در مورد سایر پروژه های در حال پیگیری در مسیرهای اردبیل مشکین، خروجی های شهر اردبیل را یاداور شد و اظهار داشت: استان اردبیل 130 کیلومتر بزرگراه دارد اما برای ایجاد سالانه 30 کیلومتر بزرگراه برنامه ریزی شده است.

وی افزود: وجود راه های ارتباطی مناسب ، ایمن و استاندارد از نیازهای مهم زیرساختی منطقه بوده و براین اساس ارتقای راه های موجود و احداث سالانه دست کم 30 کیلومتر بزرگراه در استان ضروری است.

استاندار اردبیل با اشاره به توافق با جمهوری آذربایجاد برای اتصال خط آهن استان به این جمهوری از طریق شهرستان پارس آباد گفت: بر اساس این توافق، خط آهن این کشور به طول 14 کیلومتر تا پارس آباد اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه با گشایش ردیف های اعتباری جدید عملیات اجرایی راه آهن شتاب گرفته است افزود: اردبیل به عنوان تنها استان کشور، امسال علاوه بر اعتبار ملی از هفت هزارو 500 میلیارد ریال فاینانس داخلی برای اجرای پروژه راه آهن بهره مند شده است.

اکبر بهنام جو در سفر یک روزه خود به شهرستان خلخال از پروژه های کمربندی شهر ، تصفیه خانه آب شرب ، راه اصلی خلخال به اسالم ، راه توریستی خلخال به ماسوله در استان گیلان و راه اصلی خلخال ، درام به منجیل بازدید و با مدیران کل دستگاه های متولی به بررسی رفع موانع این پروژه ها پرداخت.


١١:٢٠ - پنج شنبه ١٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨