نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨

اخبار > اختصاص ۶۲۵ میلیارد تومان به استان بخشی از دستاورد سفر معاون رییس جمهور است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل خبر داد:

اختصاص ۶۲۵ میلیارد تومان به استان بخشی از دستاورد سفر معاون رییس جمهور است

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل از اختصاص 625 میلیارد تومان اعتبار به استان اردبیل در سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو با اشاره به نتایج و برکات سفر دوروزه معاون رییس جمهور به استان در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: در این سفر 625 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های زیرساختی و عمرانی استان اختصاص یافت که ازین میزان 100 میلیاردتومان آبرسانی به روستاها، 25 میلیاردتومان آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران، 100 میلیاردتومان برای توسعه شبکه بزرگراهی استان، 75 میلیاردتومان راه های هشجین و کلور – درام، 60 میلیاردتومان برای توسعه فرودگاه اردبیل (راه اندازی سیستم هدایت هواپیما در شرایط جوی نامناسب، آی ال اس ( ILS) ) 100 میلیاردتومان برای پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه از محل اسناد خزانه، 25 میلیاردتومان هم برای برای پایاب سد سبلان، ۸۰ میلیاردتومان برای کمک های فنی - اعتباری و زیرساخت های گردشگری و ۶۰ میلیاردتومان هم برای کمک های فنی - اعتباری صنعت تصویب گردید.

استاندار اردبیل ادامه داد: علاوه بر این مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های اشتغال زایی در سال آینده درخواست کردیم که به دستور دکتر نوبخت قرار است طی روزهای آینده در نشست با معاونین سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه اختصاص اعتبار برای ایجاد اشتغال برنامه ریزی شده در سال آینده منعقد گردد.

وی همچنین گفت: مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز از محل اوراق مشارکت برای جبران افزایش هزینه های تمام شده ناشی از تورم احتمالی که نگرانی هایی را بوجود آورده بود برای تکمیل پروژه راه آهن میانه - اردبیل به دستور دکتر نوبخت مصوب شد.

بهنام جو افزود: علاوه بر اینها 220 میلیارد تومان هم برای اجرای پایاب سد گیوی و اقدامات تکمیلی این سد مصوب گردید.

استاندار اردبیل اظهار داشت : دکتر نوبخت نقش کلیدی و محوری در تکمیل پروژه راه آهن استان و پروژه های عمرانی استان دارند و تصمیم های مهم دیگری نیز گرفته شده است که با قطعی شدن آن و به محض تحقق به اطلاع مردم استان خواهد رسید.

وی همچنین از سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان و حضور و سخنرانی ایشان در راهپیمایی 22 بهمن اردبیل تقدیر و تشکر کرد.


١٥:٢١ - دوشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٢٨٦    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨