نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
اخبار > تعریف جایگاه ملی برای سرعین از راهبردهای توسعه استان است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون برنامه‌ریزی استانداری اردبیل:

تعریف جایگاه ملی برای سرعین از راهبردهای توسعه استان است

 معاون برنامه‌ریزی استانداری اردبیل گفت: با نگاه محلی نمی‌شود سرعین را به جایگاه ملی هدایت کرد بلکه اصل راهبرد این است که در سطح کلان با جذب سرمایه‌های ملی بتوان در سرعین اجرای برنامه و مدیریت پروژه کرد.
به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل ، سیدحامد عاملی در حاشیه کار گروه تخصصی آمایش سرزمینی  اظهار داشت: همان گونه که در مناطق ویژه و آزاد سیستم مدیریتی ملی و خاصی را شاهد هستیم در مدیریت شهر سرعین که به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شده نیز باید چنین نگاهی حاکم باشد در غیر این صورت با نگاه مقطعی و محلی و با برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و سرسری گرفته شده نمی‌توان سرعین را در حد مطلوب به حضور 12 میلیون گردشگر داخلی و یک میلیون گردشگر خارجی برنامه‌ریزی و مدیریت کرد.

معاون برنامه ریزی استانداری اردبیل افزود: ما چند سال پیش مسیری را از شهرک کارشناسان اردبیل به طول 14 کیلومتر برای اتصال به سرعین پیش‌بینی کردیم که در این مسیر ویژه طراحی‌های خاص نظیر فضای پیاده‌روی، دوچرخه سواری، تردد خودرو و فضاهایی با کاربری علمی، فرهنگی، تفریحی و گردشگری تعریف شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه محدوده شهر سرعین نباید بیش از حد متراکم شود و باید تراکم آن متناسب با یک شهر توریستی باشد ، بنظر می رسد سمت توسعه سرعین را در جهت همین مسیر 14 کیلومتری اردبیل ـ سرعین پیش‌بینی می توان کرد تا بتوانیم در یک استراتژی واقعی سرعین را به یک جامعیت و کاملیت مدیریتی سوق دهیم.

عاملی اهمیت مدیریت کلان‌نگر در این شهر فرا ملی را یادآور شد و ابراز داشت: اگر امروز منطقه آزاد جلفا با ظرفیت‌های بسیار پایین‌تر از سرعین به قطب گردشگری و اقتصادی تبدیل شده است در سایه سیستم یکپارچه مدیریتی است که برای سرعین نیز می‌توان چنین سیستمی را طراحی کرد تا این شهر جایگاه بین‌المللی خود را پیدا کند.
معاون برنامه‌ریزی استانداری اردبیل بیان داشت: در این منطقه به یک سیستم مدیریتی یکپارچه بدون تداخل دستگاه‌های اجرایی دولتی و خصوصی نیاز داریم تا در کمال آرامش و اطمینان بتوان سرمایه های بخش خصوصی را بصورت مناسب مدیریت و زیرساخت های لازم را بوجود آورد.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های کوتاه مدت و روزمرگی نمی توان توسعه واقعی در سرعین را محقق نمود.
وی گفت: در این زمینه دفتر برنامه ریزی استانداری مسئولیت دارد به جمع‌بندی نظرات و تدوین طرح جامع مدیریتی سرعین اقدام کند تا در یک نظام یکپارچه بتوان شهر نمونه گردشگری سرعین را در سطح ملی و بصورت قانونمند نهادینه نمود.

عاملی در پایان اظهار داشت: لزومی ندارد در تصویب نهایی آیین‌نامه‌های توسعه‌ای این شهرها منتظر اقدامات سایر استان‌ها باشیم بلکه بهتر است خودمان با تدوین برنامه جامع برای سایر استان‌ها الگو بوده و سرعین را در مسیر توسعه همه جانبه قرار دهیم.


١٢:٥٨ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩١    /    شماره : ٦٤٢١    /    تعداد نمایش : ٥١٣خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧