نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
اخبار > 60 درصد محصولات کشاورزی استان اردبیل بیمه هستند


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل:

60 درصد محصولات کشاورزی استان اردبیل بیمه هستند

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: در استان اردبیل 60 درصد محصولات کشاورزی زیرپوشش بیمه هستند.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل
، علی اسلامی در نشست بررسی موانع پوشش بیمه‌ای زارعان و باغداران استان اردبیل اظهار داشت: نمودارها نشان می‌دهد از سال 79 تا 91 یک روند جهشی را در اقبال به بیمه کردن محصولات کشاورزی و زراعی، دامی و باغی شاهد هستیم به طوری که هم اکنون 60 درصد تولیدات متنوع بخش کشاورزی از پوشش بیمه‌ای برخوردار هستند.

وی یادآور شد: مناطق شمالی استان به ویژه شهرهای بیله‌سوار، گرمی پارس‌آباد و مشگین‌شهر از لحاظ پوشش بیمه محصولات کشاورزی در جایگاه‌های مناسبی قرار دارند.

علی اسلامی افزود: امیدواریم با راغب شدن کشاورزان در مناطق مرکزی و جنوب استان این پوشش بیمه‌ای به بیش از 80 درصد برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل اظهار داشت: در سال‌های گذشته 280 تا 300 هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی استان اردبیل از پوشش بیمه‌ای برخوردار بوده که در این زمینه شاهد اقبال زارعان به ویژه دیم‌کاران از حمایت‌های صندوق بیمه محصولات کشاورزی هستیم.

وی با بیان اینکه نقش معنویت در کاهش آثار بلایای طبیعی محرز و مشخص است، افزود: امسال 4.2 میلیارد تومان زکات از زارعان و تولید کنندگان بخش کشاورزی اردبیل به همت کمیته امداد جمع آوری شده است.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در بودجه امسال 150 میلیارد تومان اعتبار برای صندوق بیمه کشاورزی در نظر گرفته شده بود که با تلاش نمایندگان مجلس این رقم به 800 میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل تصریح کرد: پرداخت خسارات اگر در قانون جدید به شکل عملکردی صورت بگیرد قطعاً به نفع تولید کنندگان این بخش خواهد بود.

علی اسلامی در پایان اظهار داشت: در قانون قبلی این محاسبه به صورت هزینه‌ای صورت می‌گرفت که گاه اسباب نارضایتی‌ها را نیز به دنبال داشت که امیدواریم در قانون جدید با پرداخت عملکردی و چند گزینه‌ای کردن محاسبه بیمه‌ای مشکلات برطرف شود.


١٢:١٧ - شنبه ١١ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٦٥٤١    /    تعداد نمایش : ٤٥١خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧