نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
جمعه ١١ اسفند ١٤٠٢
صفحه اصلی > صفحه اصلی > استانداری اردبیل > معاونت سياسی امنيتی واجتماعی > دفتر امورسياسی انتخابات و تقسیمات کشوری 
دفتر امورسياسی انتخابات و تقسیمات کشوری

 

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری

 نام و نام خانوادگی: بهروز زلالی     

تلفن تماس:  31524501-045

 

سوابق اجرایی و علمی:

 


 

  شرح وظایف دفتر:

 


1.     بررسی گزارشات و مدارک واصله در مورد متقاضیان تاسیس حزب ، جمعیت ، انجمن سیاسی و صنفی و انجمن اسلامی و یا اقلیت های دینی شناخته شده درحوزه استان و انجام تحقیقات و اعلام نظر در این زمینه به وزارت کشور.

2.     نظارت و مراقبت مستمرازنحوه فعالیت احزاب ، جمعیت ها ، انجمن های اسلامی و ارسال گزارشات در این مورد به وزارت کشور و سایر مراجع ذیربط .

3.     پیگیری و تشکیل پرونده تشکل های صنفی و سیاسی به منظور صدور مجوزهای لازم .

4.     دریافت و پیگیری درخواست های اقشار و گروه ها در رابطه با برپایی اجتماعات و راهپیمایی ها مطابق دستورالعمل قانونی .

5.     تهیه و تدوین برنامه ها و سیاست های عمومی دولت و ابلاغ به فرمانداران و بخشداران در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه .

6.     جمع آوری و جمع بندی اخبار و گزارشات سیاسی استان و تجزیه و تحلیل آن و انعکاس به وزارت کشور.

7.     پیگیری واجرای برنامه های مربوط به نشست های مستمر بانخبگان وشخصیت های ذی نفوذ سیاسی و اجتماعی وفرهنگی به منظورآگاهی ازدیدگاه های آنها و تبادل نظردر رابطه با امور مربوط به استان .

8.     پیگیری اموراجرایی  ونظارت برحسن اجرای انتخابات و هدایت مجریان انتخابات در سطح استان .

9.     بررسی مستمر و ارزیابی عملکرد واحدهای تابعه درخصوص انتخابات و سنجش میزان موفقیت یاعدم موفقیت طرح های اجرایی درحوزه های انتخابیه استان .

10. بررسی طرح های واصله از ستاد وزارت کشور و ارایه نظر کارشناسی و همکاری در تهیه و تدوین بخشنامه ها، شیوه نامه ها وارسال دستورالعمل های انتخاباتی به فرمانداری ها وبخشداری های تابعه .

11. تهیه وارایه گزارش نوبه ای از روند اموراجرایی انتخابات درسطح استان به مسئولین ذیربط وانطباق  صورتجلسا ت انتخاباتی واصله باقوانین وآیین نامه های انتخاباتی ودرصورت لزوم انعکاس کاستی هابه مسئولان مافوق وزارت کشورجهت رفع نواقص .

12. برآورد اعتبارات ، نیروی انسانی ،وسایل و لوازم مورد نیازبرای برگزاری انتخابات در استان و اعلام به مسئولین مافوق و وزارت کشوروهمکاری باحوزه های انتخابیه استان جهت تامین ملزومات برگزاری انتخابات .

13. پیگیری نواقص و ارایه راه حل برای رفع مشکلات وتنگناهای فرمانداری های تابعه درخصوص برگزاری انتخابات وشرکت درگردهمایی ها وجلسات توجیهی مجریان انتخابات .

14. مطالعه و بررسی شیوه های روزآمدوجدید برگزاری انتخابات و ارایه پیشنهاد کارشناسی درخصوص  اصلاح قوانین و آیین نامه های انتخاباتی به منظورارایه گزارش کارشناسی به معاون سیاسی استاندار و دفتر انتخابات وزارت کشور.

15. بررسی و انجام مطالعات لازم درخصوص ساماندهی امور مربوط به ایجاد، انتزاع ، الحاق ، ادغام ، تغییر مرکزیت و یا تبدیل نقاط مختلف استان به روستا، دهستان ، شهر، بخش ، شهرستان درسطح استان درچارچوب ضوابط وتعاریف تقسیمات کشوری و برروز رسانی اطلاعات و ارایه و ارسال گزارش توجیهی و تهیه اسناد و نقشه های تقسیمات کشوری به وزارت کشور.

16. بررسی و انجام مطالعات لازم درمورد نامگذاری و تغییرنام عناصر و واحد های تقسیمات کشوری در چارچوب دستورالعمل ارسالی وزارت کشور و طرح موضوع درکمیسیون نامگذاری استان و ارسال گزارش توجیهی و اسناد و مدارک مربوط به ستاد.

17. بررسی و اظهار نظردر مورد تابعیت تقسیماتی نقاط جغرافیایی ، اصلاح حریم و محدوده شهرها و بررسی ابهامات و اختلافات مرزی درون استانی و بین استانی و انطباق آن با مرزهای تقسیمات کشوری با توجه به مستندات موجود .

18. تهیه ، بازنگری و بهنگام سازی اطلاعات مکانی و عناوین مرتبط ، نقشه های تقسیمات کشوری و لایه های اطلاعاتی مرتبط با آن در مقیاس های مورد نیاز و ارایه اطلاعات و نقشه های مربوط به تقسیمات کشوری استان به سازمان ها ، ادارات ، نهادها و متقاضیان حقیقی و حقوقی .

 


 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ١١ اسفند ١٤٠٢