چاپ        ارسال به دوست

حضور استاندار اردبیل در کتابخانه مرکزی اردبیل به‌مناسبت هفته کتاب‌خوانی؛

مطالعه کتاب در تصمیم‌گیری‌ها و پیشرفت جامعه اثرگذار است/ رشد سرانه مطالعه در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: مطالعه کتاب‌های گوناگون در عموم حوزه‌ها، در پیشرفت هر جامعه‌ای و تصمیم‌گیری‌های درست و پرهیز از اقدامات غلط تأثیرگذار است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، به‌مناسبت هفته کتاب و کتاب‌وخوانی، سیدحامد‌ عاملی با حضور در کتابخانه مرکزی اردبیل، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف آن، از کتاب‌داران و کارکنان این کتابخانه تقدیر کرد.

استاندار اردبیل در حاشیه حضور در کتابخانه مرکزی اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیشرفت و حرکت در مسیر رشد هر جامعه‌ای بر مبنای عقلانیت و قاعده‌مندی بوده که منشأ تشکیل این ۲ اصل اساسی، از طریق مطالعه کتاب‌های گوناگون در عموم حوزه‌ها است.

مطالعه کتاب در پرهیز از اقدامات غلط موثر است

وی افزود: یک کتاب فاخر و ارزشمند در هر حوزه‌ای، تجربیات گران‌بهای یک شخص و یک نسل از زمان خود را بیان می‌کند که باید به کتاب‌ها از این زاویه دید هم برای درک عمق معنایی آن‌ها نگاه کرد.

عاملی تصریح کرد: یک و یا چند کتاب ارزشمند می‌تواند در زندگی حال و آینده شخص مطالعه‌کننده و به‌شکل مستقیم و اساسی در تصمیم‌گیری‌های درست و پرهیز از اقدامات غلط تأثیرگذار باشد.

رشد سرانه مطالعه در استان اردبیل/ خانواده‌ها فرزندان خود را با کتاب و کتاب‌خوانی آشنا کنند

استاندار اردبیل گفت: با توجه به ارائه گزارش‌هایی از سوی دستگاه‌های مربوطه، سرانه مطالعه در مرکز و کل استان اردبیل در حال رشد بوده و این یک شاخص امیدبخش و مهمی است که در راستای توجه اساسی و پایدار مردم استان به کتاب و کتاب‌خوانی، باید به‌شکل تخصصی و دقیقی برنامه‌ریزی‌ شود.

وی بیان کرد: استفاده بی‌حد و مرزی از فضای مجازی، اثرات منفی دارد که رفع این اثرها از فضای فکری و روحی فرد به سادگی انجام نمی‌شود و در این زمینه خانواده‌ها می‌توانند استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی را کنترل و در چارچوب مشخصی قرار دهند و فرزندان عزیز خود را با کتاب و کتاب‌خوانی آشنا کنند.

پایان پیام


١٧:٠٦ - سه شنبه ٢٤ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٦٢٠    /    تعداد نمایش : ١٠٣خروج