چاپ        ارسال به دوست

اهمیت مدیریت آموزش‌وپرورش بر مبنای علم و تخصص/ برچیدن مدارس کانکسی استان اردبیل در برنامه است

استاندار اردبیل با بیان اهمیت مدیریت آموزش‌وپرورش بر مبنای علم و تخصص، گفت: دانش موجب تولید ثروت و ایجاد رفاه و زندگی مناسب در جوامع می‌‌شود و در این زمینه باید با تمام تلاش، گام‌هایی برای ارتقای وضعیت آموزش‌وپرورش برداشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در افتتاح مجتمع آموزشی دانش‌پژوهان بیان کرد: دانش موجب تولید ثروت و ایجاد رفاه و زندگی مناسب در جوامع می‌‌شود و دشمن به این نتیجه رسیده که برای پیشرفت خود، نخبگان و دانشمندان ایران را جذب کند.

وی ادامه داد: آموزش‌وپرورش باید بر مبنای علم و تخصص و به‌صورت کارشناسی مدیریت شود و باید تمام تلاش بر این باشد که گام‌هایی برای ارتقای وضعیت حوزه آموزش‌وپرورش برداشته شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در موضوع سرانه آموزشی، میانگین فضای آموزشی ۶ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز بوده و این عدد در استان اردبیل ۳.۷ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است که برای جبران این عقب‌ماندگی، در سفر رئیس‌جمهور به استان منابعی به این حوزه اختصاص یافت و ۸۰ مدرسه نیمه‌کاره در یک‌سال اخیر به بهره‌برداری رسید.

برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از ۱۰۰ مدرسه در سال آینده

عاملی افزود: برای سال آینده نیز تکمیل و بهره‌برداری ۱۰۰ مدرسه در برنامه است و تلاش می‌شود با برچیدن مدارس کانکسی استان اردبیل، دانش‌آموزان در دورافتاده‌ترین مناطق هم از فضای آموزشی مناسبی برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به نقش مهم پرورش انسان‌های موفق و تأثیرگذار در پیشرفت و آبادانی کشور و استان اردبیل، لازم است با زمینه‌سازی و ارزش‌گذاری به این حوزه، برای بهبود و ارتقای کیفیت آموزشی تلاش کنیم.

استاندار اردبیل ضمن قدردانی از تلاش‌های خادمان فرهنگ و توسعه فضاهای آموزشی در استان، این اقدام را گامی برای بهبود روند تعلیم و تربیت فرزندان استان دانست.

پایان پیام


٢٣:٤٩ - سه شنبه ١٦ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٤٢٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج