چاپ        ارسال به دوست

نقش اثرگذار اطلاع‌رسانی دقیق قوانین در شکل‌گیری اقتصاد سالم و پیشگیری از قاچاق

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نقش اطلاع‌رسانی دقیق و هوشمندانه قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در فرهنگ استفاده از تولیدات داخل و حمایت از سرمایه‌گذاری، شکل‌گیری اقتصاد سالم و پیشگیری از وقوع قاچاق، اثرگذار دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به تأثیر و نقش اطلاع‌رسانی در فرهنگ اقتصاد سالم اشاره کرد و گفت: اطلاع‌رسانی دقیق و هوشمندانه قوانین، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌تواند در فرهنگ استفاده از تولیدات داخل و حمایت از سرمایه‌گذاری، شکل‌گیری اقتصاد سالم و پیشگیری از وقوع جرم قاچاق، نقش بسزایی داشته باشد.

وی به اهمیت اصلاح برخی ساختارها و قوانین در سازمان‌ها پرداخت و افزود: تمامی دستگاه‌های متولی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید در سال جدید مشکلات و مسائلی که مانع انجام تکالیف قانونی می‌شود را احصا و نسبت به حل آن اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل به نقش دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: دبیرخانه کمیسیون استان اردبیل با پشتوانه ماده ۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با تصویب مصوبات ارزشمند توانست در سال جاری مشکلات چندین ساله برخی دستگاه‌های عضو کمیسیون را مرتفع کند.

استقرار اکیپ شرکت نفت در خروجی گمرک بیله‌سوار با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت

قاسمیان تصریح کرد: در همین راستا برای نمونه می‌توان به استقرار اکیپ شرکت نفت در خروجی گمرک بیله‌سوار به‌منظور جلوگیری از قاچاق سوخت اشاره کرد؛ مشکلی که پس از سال‌ها با هماهنگی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل و همکاری فرمانداری، گمرک، پایانه و شرکت نفت بیله‌سوار و استان حل شد تا دیگر شاهد خروج سوخت از استان نباشیم.

وی به نقش بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در سطح عرضه با توجه به فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان اشاره کرد و خواستار فعال کردن اکیپ‌های بازرسی فنی و کارشناسی در راستای جلوگیری از عرضه محصولات قاچاق و بی‌کیفیت به مردم عزیز استان اردبیل شد.

پایان پیام


٢١:١٧ - يکشنبه ٢١ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٤٢٤٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٣١خروج